Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mennyire bővelkedh...

Szerintetek mennyire bővelkedhet főzés-sütés terén, aki szoptatós anyukának főz?

Figyelt kérdés
Pár hónapos a babuci, de most már lassan kifogyok az ötletből, hogy naponta mi legyen a menü,ami nem okoz problémát a babucinak? Mivel nem voltuk válogatósak,így fogalmam sincs,hogy mit főzzünk?
2011. dec. 29. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Főzhetsz mindent,mint eddig. Csak a puffasztó ételeknél figyeld,hogy érzékeny-e rá a babád!
2011. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is bármit főzhetsz. Anyuka mindenből csak keveset egyen, így nem lesz gond. Sőt valahol olvastam, hogy nem árt a babának, ha az anyatejen keresztül bejut a szervezetébe mindenből egy kicsi, mert később nem lesz allergiás. Az első hetekben én is diétáztam, de az nem jó, hogy állandóan főtt húst egyen az ember párolt rizzsel. Én bizony ettem néha egy-egy paradicsomot, persze csak kicsit, meg ettem csokit is, tejet, tojást, mogyorót...mindent amitől eltiltottak. Az elő pár héten piros kiütéses volt a baba bőre, de idővel hozzászokott és ma már nem csapja ki semmi. A hasa sem fájt, pedig ettem hagymát is. Állítólag a hasfájás nem igazán az ételektől van, hanem attól, hogy evés után nem büfiztetik meg rendesen a babát és a felgyülemlett kicsi légbuborékok okozzák a panaszt. Ja és az első 3 hónapban hasfájás ellen jó az espumisan csepp.
2011. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért, amit nem árt kerülni:

- puffasztó (hüvelyesek, K-betűsök)

- tej max. fél liter (de van, akinek már ennyitől kikészül a babája)

- zsíros, fűszeres, erős


Mehet:

- zöldség, gyümölcs

- sovány húsok, v la. nem tocsogó olajban készítve

- főzelékek

- folyadék (levesek)

- tésztafélék (óvatosan, mert azzal meg gyorsan sok kcal-t lehet bevinni)

- savanyított tejtermékek (kefir, jogi, puding)

2011. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a puding nem savanyított, bocsesz :D
2011. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Ha lehetne néhány receptet, mert mint írtam kifogytam belőle.Köszönöm!
2011. dec. 29. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenki babája más miatt hasfájós, neked kell ki tapasztalni mitől gázosodik. Ami tuti ehetsz:

Spagetti

Túrós tészta

Pörkölt nokedlivel vagy szarvacskával

Grill csirke hasáb bal

Töltött csirke burgonyapüré

Rizseshús

Paprikáskrumpli

Csirkepaprikás tarhonya

2011. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Grízgombóc leves, paradicsom leves, gulyás

Pizza, rántott hús, fasirt, tócsni lángos fánk bukta kakaós csiga palacsinta császármorzsa, burgonya főzelék, krumpli leves, virsli hájas tészába tekerve sütve. Giros,

burgonya kolbász hagyma szalonna paprika paradicsom leszelve tepsiben lesütve

Rántott sajt, hirtelen ezek jutottak eszembe, ezek nem puffasztanak!

2011. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!