Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilveszterre milyen partifalat?

Szilveszterre milyen partifalat?

Figyelt kérdés
Milyen könnyen elkészíthető dolgot ajánlatok? Most ne szendvics legyen,meg ne olyan,hogyha átérünk a buli helyszínére (lakás),addigra kihűl az étel és nem is finom. Köszi!
2011. dec. 29. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sörkiflit sütök. Leírom a receptet, nagyon egyszerű és isteni finom!


50 dkg finomliszt

2 teáskanál só

1 teáskanál cukor

kb. 3 dl langyos tej

2-2,5 dkg friss élesztő

1 dl olaj

1 egész tojás villával kicsit felverve (+ 1 egész a kenéshez)


Az élesztőt 1 dl langyos tejben a cukorral felfuttatjuk. A liszthez keverjük a sót, az olajat, a felvert tojást, és a felfuttatott élesztőt. Még kb. 1,5-2 dl langyos tejet adunk hozzá. Néhány percig dagasztjuk. Puha, rugalmas tésztát kell kapnunk. Letakarva fél órát kelesztjük. Ezután 6 cipóra osztjuk. Mindegyiket kör alakúra nyújtjuk, és 8 cikkre vágjuk. Úgy is finom, ha csak simán feltekerjük, lekenjük felvert tojással, megszórjuk reszelt sajttal. De bármivel megtölthetjük (pl. 1-1 sajtdarabkával, megkenhetjük mustárral és tehetünk rá egy darabka virslit, sonkát, megkenhetjük sajtkrémmel és megszórhatjuk apróra vágott lilahagymával stb.)

Reszelt sajt helyett a tetejére tehetünk köménymagot, szezámmagot.

Sütés előtt fél órát pihentetjük kivajazott vagy sütőpapírral bélelt tepsiben a megformázott kifliket, majd előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 perc alatt megsütjük.


Ez a tészta édesen is készíthető. Ebben az esetben 4 evőkanál cukrot és 1 kávéskanál sót teszünk a tésztába. Pl. cukros kakaóval, sütésálló lekvárral, gesztenyepürével, megpárolt és pürésített almával, túróval tölthetjük.

2011. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket hídegen is ehetitek.

Baconbe tekert máj, fasirt, stefánia , francia saláta, hideg kolbászos szendó: Kenyér vaj,kolbász,csemege ubi,sajt lencse saláta, sajt tál,



Tortilla tekercs : Tortilla lapok, nagy adag zöld saláta , bepácolt hús-ezt otthon serpenyőben lesüthetitek,és hidegen is ehetitek,de mikróba meg melegititek a húst akkor sem ront izén. szószok hozzá ,kechap,mustár,chilli aztán mindenki tekerheti magának.


Házi hamburgert ugyan igy tudtok csinálni.

2011. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ez nem szendvics, csak majdnem :D szoval egy bagett kiflit karikázol, és a karikára vaj, szalámi vagy kolbász, sajt, paprika darab és áttszurod fogvájóval. egy harapás az egész, ezért is szeretem. jobb mint a szendvics
2011. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több helyen lehet kapni mélyhűtött leveles tésztát. Mikor nincs időm sütni, de valami rágcsálnivalót szeretnénk, ezt használom. 1-2 óra alatt kiolvad, és máris használható. Kétféleképpen szoktam elkészíteni, az egyik változatnál kinyújtom, megkenem tojással, szórok rá szezámmagot, sajtot, köménymagot, ami éppen jólesik, felcsíkozom, és megsütöm. A másiknál szintén kinyújtom, 2-3 mm vastagra. Gondolatban elfelezem, az egyik felét megkenem pizzaszósszal vagy ketchuppal, szórok rá apróra vágott felvágottat és reszelt sajtot, majd erre ráhajtom az üres felét. Így összehajtva csíkokra vágom, és a két végét fogva óvatosan megcsavarom, így sütöm meg. Nagyon finom pizzás "spirálok" lesznek belőle. (Néha egészen széles 4-5 centi széles csíkokból készítem, így laktató reggelinek, tízórainak is jó, péksütemények helyett.)
2011. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A leveles tésztás süti tényleg jó, én szoktam olyat is, hogy négyzetekre vágom, átlósan egy kis darab virslit, vagy kolbászt teszek rá, a sarkait egymásra hajtom, lekenem tojással, és megsütöm. vagy a négyzeteket muffin formába is teheted, és megpakolod minden jóval.
2011. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!