Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó lesz így a palacsintám?

Jó lesz így a palacsintám?

Figyelt kérdés

40dkg liszt,

1 l tej

4 tojás

vaníliacukor (fél zacskó)

1 ek olaj


2011. dec. 29. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Én is nagyjából ilyen arányokat használok, de tegyél bele több olajat, és akkor nem kell majd minden palacsinta előtt olajozni a serpenyőt, csak az első palacsinta előtt. Ennyi liszthez 4 evőkanál olajat szoktam tenni. 2-3 dl tej helyett pedig tegyél szénsavas ásványvizet vagy szódavizet, ha nincsenek, akkor csak tejjel is jó lesz, de ez esetben nem árt bele 1 kávéskanál sütőpor vagy fél kávéskanál szódabikarbóna, hogy levegősebb, könnyebb tésztát kapj.
2011. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és én 2 evőkanál kristálycukrot is szoktam tenni a tésztába, eddig még soha nem ragadt le. Vaníliás cukorból pedig 1 egész csomaggal is mehet bele.
2011. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mire válaszoltál, már megsütöttem így.

Hát, végülis jó lett, de csak az az egy szerencsém van, hogy kerámiabevonatossal sütöttem, így nem ragadt le. Egyébként tuti odaégett volna.

És olajat egyáltalán nem tettem alá.

2011. dec. 30. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!