Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy főt almás süti recepte...

Van egy főt almás süti receptem. Szerintetek körtével is finom lenne? (recept a leírásban)

Figyelt kérdés
Szóval kb 7-8 szem almát megpucolunk, apróra vágjuk, és annyi vízben, ami ellepi, megfőzzük. Fahéjjal, meg vaníliás cukorral ízesítjük. Amég fő, addig egy nagy sütő tepsibe (lehetőleg a tepsi alja és a fala legyen merőleges egymásra) lerakosgatunk háztartási kekszet. Meg még kevés vízben ki kell keverni 2 csomag vanília pudingot 4 kanál cukorral. Amikor már alaposan megfőtt az almakompót, akkor hozzáöntjük a pudingot, és kb 1-2 percig együtt pöfögtetjük, végig kevergetve. Ezután óvatosan, lehetőleg merőkanállal a kekszre juttatjuk a lábas tartalmát, és amég forró rátesszük a felső réteg kekszet is. Lehetőleg figyeljünk, a kekszek egymás fölé kerüljenek, úgy könnyebb szelni. 1 napig állni hagyjuk. Kb 3 cm magasságig viszonylag stabil marad, szal így válasszátok meg a tepsit. Jó kis parti süti, eddig minden alkalommal elfogyott. Bocsi, hogy ennyire kifejtettem, de a receptet is meg akartam osztani. :) Szóval a lényeg, hogy szerintetek ez körtével is finom lenne? A barátnőm nagyon szereti a körtét, ezért szeretném kipróbálni. Mire kell oda figyelni, ha neki futok?
2012. jan. 2. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

semmi külön odafigyelést nem igényel. nagyon finom a körte, gyakran csinálok én is körtés muffint.nagyon jól illik hozzá a fahéj, egy kis citromhéj.

csináld ugyanúgy, mint almából, nem fogod elrontani.

és tényleg jó kis recept:)

üdv.

2012. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, ment a zöld kéz. :)


Még annyit fűznék hozzá, hogy a 7-8 szem alma alatt jó nagy almákat értek (kb 1.5-2 kg), és lehetőleg idared, vagy más savanykás fajtát.

2012. jan. 3. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!