Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítitek a virslis kiflit?

Hogy készítitek a virslis kiflit?

Figyelt kérdés

Sajtot csak a tetejére raktok?Vagy a belsejébe is?

A tepsit kikenitek?zsírral vagy vajjal is jó?


köszi előre is!


2012. jan. 3. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kelt tésztába csavarom. Közepébe lehet tenni lapka sajtot, de akkor úgy kell feltekerni, hogy ne tudjon kifolyni.

Ha nem sajtot, akkor mustárt vagy ketchupöt kenek bele, és a tetejére szórom a sajtot (miután megkentem tojássárgájával).

A tepsit meg szoktam kenni margarinnal, de ha van sütőpapírom, akkor arra teszem a kifliket.

De használhatsz leveles tésztát is. Ha zsírral,ha margarinnal kened ki a tepsit az is jó. Ha sütőpapírral béleled, úgy is jó lesz.

2012. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

mustárral kenem meg a kelt tésztát, úgy teszek bele egy fél virslit. a tetejét lekenem egy kis tojással, vagy tejjel, és szórok rá reszelt sajtot.

ha nincs kedvem tésztát dagasztani, akkor én is mirelit vajastésztából csinálom, de csíkokra vágva beletekerem a virslit. ezt is lekenem és megszórom egy kis sajttal.

2012. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ja, és sütőpapíros tepsibe teszem mindegyik félét, praktikussági okokból:)
2012. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Én álltalában leveles tésztából készítem.

Tésztára mehet kecsap és virsli, vagy mustár és virsli, de készítettem már és nagyon finom, hogy savanyúkáposztát (ami alá egy kis mustár) tettem a virsli alá. Feltekerem, megkenem tojással, aztán amihez éppen kedvem van, vagy éppen mi van itthon, a tetejére reszelt sajt, vagy szezámmag kerül. A tepsibe én is sütőpapírt teszek (már ha van itthon).

2012. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nagyon fincsi lett:))

Biztos hogy többször csinálok ilyet ezentúl !!

2012. jan. 4. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!