Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a fehér csiperke gomba friss-e még?

Figyelt kérdés

kicsit nehezebben jön le tépésre a héja

és nem "hófehér"

és a szára szálkásabb, összesettebb

ez még jó vagy kuka?

kilóra vettem, nem zacskóra, nem volt rajta lejárati dátum


2012. jan. 5. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hanem hófehér, és össze van esve..
2012. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm

a héjának kell hófehérnek lennie vagy a pucolás után?

2012. jan. 5. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha a belseje hófehér és a gomba kemény, akkor friss, ha már belül barnás, akkor nálam kuka.
2012. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ha fehér és tök friss, de

ha kicsit barnás és nehezebben hámozható még nem veszélyes. Azt nézd, hogy szét tudod-e törni? Ha igen, az még jó ropogós. Ha csak tépni lehet, az már gyanús. És ha törni próbálod, de helyette fröcsköl, és lé jön belőle, az meg már egyértelműen rohadt...

2012. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ezt lehet látni. ami már nagyon barna és van pár muslic körülötte ,el van vékonyodva a kalapja az már nem jo. de én mondjuk nem szeretem a totál frisset mert annak vastagabban jön a héja és mindig letörök a széléböl ahogy probálom felszedni,annyira rá van tapadva. viszont amelyiken már egy két világos folt van az nekem jobban bejön mert izre se olyan nyers és a héja is könnyebben lejön.
2012. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm

mi az a muslic?

2012. jan. 5. 15:42
 7/11 A kérdező kommentje:

eléggé határeset :(

a 3 éves fiam is enne belőle, ezért inkább....

2012. jan. 5. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
muslica. lemaradt az A :)))
2012. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a gombárol még azt is mondják hogy csak egy napig eheted és leginkább frissen. én egész életemben 3 napig is ettem mondjuk gombalevest vagy pörit stb(rántva amugyse jo másnap) soha semmi bajom nem volt töle. attol függ mihez szokik az ember. de a gyerekekhez nem értek igy abban nem tudok tanácsot adni:)
2012. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha a tönkje lyukas, vagy szálas, azt törd ki belőle és ne használd fel. ha a kalapja még roppanós, akkor nyugodtan használd fel.

a "héja" nem mindig hófehér, de attól még jó lehet.

ha ma megfőzöd, és frissen elfogyasztjátok semmi baj nem lehet, még kisgyereknek sem.

persze ehhez tudnod kel, hogy nem érzékeny- e a gyomra a gombára.

mivel emészthetetlen rostszerkezetű, sok felnőtt sem bírja,

illetve gyomorpanaszokat okoz nekik.

2012. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!