Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A házi asszonynak, hány féle...

A házi asszonynak, hány féle ételel kell készülnie ha vendégeket vár? Ahoz, hogy ne maradjon szégyenben .

Figyelt kérdés
Szerintem 2-3 féle étel elég lenne. A környezetemben pedig azt mondják 4 a minimum ,és 2 -3 süti...
2012. jan. 10. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha tudod, hogy lesz a vendégek közt vegetáriánus, lisztérzékeny, cukorbeteg stb., akkor elsősorban az ő igényeinek kell főzni, de ha nincs akkor elég 1 féle leves, főételből, ha sült vagy rántott hús van akkor lehet csirkéből és disznóból csinálni. desszertből meg elég egyféle sós és édes. egyébként meg nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség.
2012. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradjon szégyenben? Hááát...én ezeket a régimódi felfogásokat már nem érzem magaménak.


Ha hozzám vendégek jönnek, akkor készülök egy előétellel, egy főétellel és egy (maximum 2) desszerttel. Ennyi, és nem maradok szégyenben.


Kivételes eset, ha vegetáriánus vagy egyéb speciális igényű vendég jön, neki kitalálok valamit, de hogy az legyen az alapfelfogás, hogy 4 féle főétel és 2-3 féle süti, akkor én azt mondom, menjen étterembe, akinek ez az igénye, én a minőségre megyek és nem a mennyiségre.


Nálam senki nem marad éhen, de nagyüzemi konyhát sem rendezek egy vendégség kedvéért sem.

2012. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez környezeti kultúra, helyi hagyomány kérdése...

a mi baráti körünk nem verseng a fogások számával, egy bográcsgulyás mellett is örömmel eltöltünk pár órát együtt.

2012. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez főként attól függ, milyen alkalomból vár vendégeket. Meg hogy mennyi pénzed van rá, meg mennyi időd...

De amúgy rengeteg rendezvényt megfőztem már, és a 2-3 féle szerintem teljesen reális. Ha meg a "környezeted" annyira ragaszkodik a 4-hez, csinálj valami 3 perces habajka kaját, hogy befogd a szájukat. :)

2012. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább attól függ, hogy milyen alkalomból, és milyen vendégeket vársz.

Ha család, és családi ünnep (névnap, szülinap), akkor elsősorban a vendégek ízlésének megfelelő. De szerintem is elegendő a leves, + főétel körettel, savanyúsággal + sütiből a sós és édes, max. egy torta.


Ha a vendég inkább hivatalos jellegű (=főnök, vagy üzleti partner a feleséggel, férjjel) akkor már "célszerű" kitenni magadért: előétel, leves, kétféle főétel (az ő ízlésük szerint pörköltféle + rántott, sült) vagy éppen hidegtál stb. és a sütemények egyebek. Ez esetben valóban érdemes odafigyelni, hogy éppen van-e köztük aki diétázik, vagy cukorbeteg stb. Sok múlhat rajta.


Ha ezekkel a feltételekkel tisztában leszel, akkor már sokkal könnyebb összeállítani a menüt.

2012. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Ez mekkora marhaság!


Miért kéne egész nap a konyhában lennie? Hagyjál már, én készítenék 1 levest, 1 főételt, meg valami gyors desszertet (mondjuk olyat, ami hűtőben eláll, így nem aznap szórakozok vele).

Vagy tartalmasabb leves (pl. gulyás)/ pörkölt és desszert.


Főzőcskézne a halál napokon át... 4-5 dolog + 2-3 süti... csinálják meg ők, ha annyira akarják.

2012. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze kezdhetjük az egészet ott, hogy ti önszándékból hívtatok vendéget, és nem okoz gondot, hogy "egy kicsit" talpalni kell a konyhában. (Mindegy, hogy aznap vagy előtte).

Mert az más dolog, ha a vendég csak úgy bejelentkezett, anélkül hogy hívtátok volna. Ez esetben lehet, hogy még egy csésze kávé is elegendő, és semmi strapa.

2012. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem főznék 100 félét.Leves, valami fő étel- sült hús, pörkölt vagy valami rakott- meg 2-3 süti.

Nálunk karácsonykor sincs pl több féle.Halászlé, töltött káposzta és 3-4 süti.

Az első külön töltött karácsonyomkor főzőcskéztem 100 félét.Halászlé, töltött káposzta, rántott hal, rántott hús, fasírt, petrezselymes krumpli, burgonya püré, francia saláta, tejszínes lazac és 8 féle sütemény.Gondoltam most kiteszek magamért, és biztos nem maradok szégyenben a család előtt.Hát előttük nem is maradtam szégyenbe, annál inkább szégyelltem saját magam amikor mindent dobáltam ki a szemétbe.

2012. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a középkorban élek, hogy 1000 féle dolgot készítsek és hulla fáradtan várjam a vendégeket. Persze nagyban függ hogy kit és milyen alkalomból vár az ember. De egy sima vendégségnél nem trappolok egész nap. Elég egy előétel, főétel és valami könnyű desszert.

És hozzám senki nem jelentkezhet be. Akkor jöhet bárki ha meghívom. Ha csak "úgy" be akar esni akkor "sajnos" épp mennem kell valahová. Pedig mindíg rend van nálam, de én sem megyek hívatlanul senkihez és hozzám se jöjjön így senki!

2012. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól függ... ha kifejezetten kajálni jönnek akkor ált van 2 féle hús és köret, de a köret is olyan, amit elég mikróban melegíteni tehát sültkrumpli kilőve, mert az csak frissen jó. Csinálunk rizi-bizit meg burgonyapürét vagy majonézes krumplisalit. Húsnak meg rántott hús vagy fasírt vagy csirkemelltorta.

Sütit ált a közeli cukrászdából veszünk.

Ilyen alkalmak szerencsére ritkán vannak.

Ha vendégek jönnek általában sütivel meg valami rágcsával szoktuk őket kínálni.

2012. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!