Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leveles tésztából gyors sütik?

Leveles tésztából gyors sütik?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani leveles tésztából gyorsan, könnyen elkészíthető dolgokat? Recepttel?
2012. jan. 16. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
barack lekváros táska, fahéjas csiga, kakaós csiga
2012. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
egy kicsit bővebben?hogyan csináljuk?
2012. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Leveles tészából bármit csinálhatsz. Csak fantázia kérdése. Mivel ez egy semleges ízu tészta ezér édes és sós egyaránt lehet
2012. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Csavart süti :) Kinyújtod, megcsavarod, lekened tojással, megszórod szezámaggal és kisütöd,
2012. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a "hogyan"-ra lennék kíváncsi, nem egészen a kályhától, mert tudok bánni a levelestésztával, csak tippekre, ötletekre, mivel, hogyan lehet tölteni stb.

Utolsó, köszönöm, ilyenre gondoltam, ez tetszik ;)

2012. jan. 16. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam meggyes-túrósat készíteni, a túróba teszek vaniliás cukrot és egy tojás sárgáját, majd hasábokra vágom a leveles tésztát, azt a felét amit ráhajtok középen bevagdosom, ráteszem a túrót, meggyet, oldalait lekenem tojással, összehajtom és a tejejét is lekenem.

Vagy:

Hidegen elkészíthető vanília pudingot tejjel kikeverek, ebből kis halmokat teszek a tésztára, rá 3-4 db fahéjas cukorban meghempergetett meggyet, többi ugyanaz, mint az előbbinél.


Almás is finom, ilyenkor az almát barna cukorral kicsit megfőzöm, fahéjjal ízesítem, de szoktam csak simán lekvárral is tölteni

2012. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Finom a sonkás, kolbászos is, ledarálod a sonkát/kolbászt, megtöltöd vele a leveles tésztát, felgöngyölöd, felvagdosod és megszórod reszelt sajttal.

A sonkásat kis vajjal szoktam elkeverni.

2012. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Évajuli, köszönöm szépen, nagyon jó tippeket adtál!!! :-)
2012. jan. 17. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!