Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek az alábbi társaságn...

Mit főzzek az alábbi társaságnak kb 5000 Ft-ból?

Figyelt kérdés
Összesen 6-an leszünk (3 30-40 év közötti pár). Levesre és másodikra szeretnék ötleteket, olyan megoldásokat, ahol kicsit ki szeretnék rukkolni, de a konyhában közepesen vagyok gyakorlott és ügyes. Valamint lehetőleg a 2. olyan valami legyen, ami sütőben megsül (hogy előre elő tudjam készíteni, és amikor itt vannak a vendégek, csak beteszem a sütőbe és kész.)
2012. jan. 16. 16:15
 1/10 anonim válasza:
88%
Mit szólsz a kacsához?
2012. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Hagymaleves, melegítve is nagyon finom.

Csirkecomb kockára vágott krumplival. Krumplit kockára vágod, beleteszed egy tepsibe ,a csirkecombokat besózod és a krumpli közé kevered. Tegyél rá majorannát foghagymát és zöldségzöldet letakarod alufóliával és készre sütöd, egyszerű és finom.Egy kis olajjal is meglocsolhatod, ha nem elég zsíros a comb.

2012. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Második fogásnak aszaltszilvás karajt csinálnék sütőzacskóban. A karajt felszúrod, megtöltöd aszaltszilvával és van ilyen Knorros fűszer (sertéssült aszaltszilvával) azzal beszórod, belerakod egy sütőzacskóba és kész is. Levest talán valami krémlevest csinálnék, azok egyszerűek.
2012. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemellet vágd nagy szeletekre, sózd és borsozd meg, tegyél rá jó sok reszelt sajtot, göngyöld fel, tedd kivajazott sütőpapírral bélelt tepsibe a gyöngyölegeket, öntsd le egy doboz tejszinnel, szórd meg reszelt sajttal, fedd be a tepsit alufóliával és mielőtt jönnek 1 órával, tedd közepes lángon a sütőbe, kb háromnegyed óra alatt készen van, gyors és nagyon finom. utána szép szeletekre fel lehet vágni és körettel tálalni.
2012. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2. Én is hagymalevesre gondoltam :) Azt már többször készítettem, az menni fog. :D Az aszaltszilvás megoldás is jó, de az én párom nem szereti a gyümölcs+hús kombót, tehát ez kizárva. :)

Köszönöm az eddigi ötleteket, írjatok még! (Mindenkinek ment a zöld kéz :) )

2012. jan. 16. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csirkemellet áztasd egy éjszakát fokhagymás tejbe. Másnap vágd vékony szeletekre, klopfold ki.

Mártogasd őket lisztbe, tojásba, majd reszelt sajtba.

A tepsi alját kend ki, majd fektesd bele a mellszeleteket. Önts nyakon főzőtejszínnel, szórd meg egy nagyon kicsi gyömbérrel majd mehet rá egy halom reszelt sajt és sütheted is.

Köretnek esetleg rizibizi.

2012. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Azt hiszem kihagytam valamit, de nem emlékszem mit, bocsánat :)

Lehet, hogy kell még a tejszínhez tojás? Megpróbálom előkeresni a receptet.

2012. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van:

[link]

2012. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zolush válasza:

Levesnek például brokkoli vagy fokhagymakrémlevest ajánlok.

Főételre már kaptál jó sok választ.

Egy jó tanács!

Nehezen emészthető ételekhez, könnyen emészthető köreteket készíts!

2012. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!