Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem írni már...

Tudnátok nekem írni már otthon kipróbált oroszkrém és eszterházy torta receptet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:

az én kedvencem az oroszkrém torta, eszerint csinálom:

Oroszkrém torta 26 cm-es tortaformához


5 tojásos piskótát sütünk. Ha megsült, kihűtjük, ketté vágjuk.

2 marék mazsolát fél dl vízzel és rumaromával felfőzünk, benne hagyjuk kihűlni.

1 db narancs héját krumplihámozóval meghámozunk, vékony csíkokra vágjuk, annyi vízzel feltesszük főni, ami ellepi. 1-2 percig főzzük, leszűrjük, megint kevés vizet teszünk rá. Ezt 3x ismételjük. Utoljára leszűrjük, visszamegy a lábasba, annyi cukrot teszünk rá, amennyi ellepi, ezt a szirupot addig főzzük, amíg a cukor felolvad. A narancscsíkokat kihalásszuk egy sütőpapírra, hagyjuk kihűlni.

Krém: 4 dl tejből 3 ek cukorral 1 cs vaníliás pudingporból pudingot főzünk, kihűtjük.

1 dl vízben felforralunk 1 ek zselatint, kihűtjük kézmelegre.

5 dl Hulalát kemény habbá verünk, a végén belecsorgatjuk a zselatint. A tejszínhabot 2 felé vesszük, az egyik felébe beletesszük a botmixerezett pudingot, és szintén a botmixerrel homogénné keverjük. A tortát betöltjük a krém felével, beleszórjuk a mazsolát és a kandírozott narancsot, csak annyit hagyjunk belőlük, amennyi a díszítéshez kell. Mehet rám a maradék krém, majd a tortalap teteje, az egész tortát bevonjuk a maradék tejszínhabbal, habrózsákkal, mazsolával, narancshéjjal díszítjük.

2012. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!