Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pillangó formájú torta 3 éves...

Pillangó formájú torta 3 éves ikreknek, milyen tölteléket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kék szeműek, akkor csokit, az jól mutat, ahogy magukra kenik. :)

Mindenki szereti, és nem okoz extra költséget, különösebb fejfájást a cukrásznak, vagy neked, ha te készíted.

2012. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) ez aranyos indoklás :) és pontosan mit jelent a csokis krém?
2012. jan. 14. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:

pillangó alakot Te is tudsz rajzolni sablonra, és piskótát kivágni a sablon alapján.aztán lehet tölteni a gyerkőcök kedvencével, csokis, epres stb.. pudingos krémmel. bevonni színes fondanttal, kirakni cukorgyönggyel.gondolom kettőt akarsz, így kétféle legyen, vagy szivárványos bevonat.

a virágosoknál lehet kapni nagyon szép pillangú betűzőket, azzal is dekorálhatnád.

persze ezeket csak most ötlöttem, a gyakorlatban még csak cicatortát csináltam...:)

Boldog szülinapot a piciknek:))

2012. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából a kivitelezésről már van ötletem, még a krémen gondolkodom... egyszerű puding, utána kikeverni vajjal?
2012. jan. 14. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

igen a vajat cukorral kikeverni habosra, bele a kihűlt pudingot, és lehet tölteni a tortát.

de tudom még ajánlani a mézeskrémes krémjét is, ami nagyon finom, és a gyerekek is szeretik.

fél liter tejben 5 púp. evőkanál búzadarát sűrűre főzünk.

közben egy rámát kikeverünk 20 deka porsukorral, 2 van. cukorral. ha teljesen kihűlt a dara, (nem baj, ha kemény)

géppel alaposan kikeverjük a margarinos krémmel. gyönyörű hófehér stabil finom krém lesz belőle.

persze lehet ízesíteni kakaóval, (én szoktam kapuccínoporral is) színesíteni szörppel.

tényleg nagyon finom és kiadós krém.

2012. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A pillangótortához nem kell sablon, csak egy sima keret piskótát kell sütni - két oldalát levágni a szárnynak és megfordítani a közepe-törzse felé.

így: [link]


Nálunk a favorit krém a gesztenyés - 2 cs vaníliás pudingot 8 dl tejben megfőzök, hidegre hűtök. fél kocka Ramat 5-6 ek porcukorral habosra keverek, belekeverek 1 cs vaníliás cukrot, 2 ek rumaromát, 1 cs felolvasztott gesztenyepürét és a hideg pudingot - habosra verem - isteni finom!

2012. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket :) egyébként a 3 piskótalapos verzió a jobb, vagy a kettő?
2012. jan. 14. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
én a három lapra szavazok:)
2012. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
CSak most olvastam mert a lányomnak keresek lepketortához ötleteket.Ez nagyon jó!!!!
2012. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!