Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány féle füszert tartotok...

Hány féle füszert tartotok otthon?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

petrezselyem, bazsalikom, bors (őrölt és egész), só, babérlevél, fahéj, kömény (őrölt és egész), kakukkfű, kapor, majoranna, rozmaring, szegfűbors, szegfűszeg, curry, pirospaprika

Ezek mindig vannak, de ha olyasmit csinálok, amihez más is kell, akkor azt is veszek. Vegetát és fűszerkeverékeket egyáltalán nem használok.

2012. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem szoktam számolni :D De vagy 20 féle simán meg van.
2012. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tetro ***** válasza:
kb 60. de ha hozzá számolom a különböző olajokat, szószokat, esszenciákat is, akkor a duplája.
2012. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hú, sokat.

Fekete bors, Fehér bors, borsikafű, fűszerpaprika, csilipaprika, kakukkfű, rozmaring, bazsalikom, oregano, majoránna, szerecsendió, fahéj, szegfűszeg, babérlevél, koriander, tárkony, lestyán, sáfrányos szeklice, citromfű, köménymag, kurkuma, petrezselyem, kapor

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de még biztos van más is.

Vésztartaléknak (arra az esetre ha nagyon kellene valamibe de elfelejtettem venni és már nincs idő elmenni a boltba) van itthon fokhagymaporom, szárított vöröshagymaporom, illetve szárított medvehagyma és póréhagyma.

Plusz van olyan fűszer, ami még nincs a konyhámban, de venni akarok, ilyen pl. a római kömény és a valódi sáfrány.

Fűszerkeverékből csak egy 5 éves provance fűszerkeverék és curry van, ajándékba kaptam, de nem szeretek ilyeneket használni :) Illetve van még házi vegetám :)

2012. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Sokat, mert imádom a fűszereket. Amit csak lehet, magam termesztek, olcsóbb és sokkal ízesebb is (zöldfűszerek: oregano, bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, menta, a citromfűvel épp kísérletezem).


Ezen kívül a világ minden tájáról tartok itthon fűszereket, ugyanis ha utazom, mindig veszek onnan valami jellegzetes fűszert, és az ismerőseim is tudják, hogy mit kell nekem ajándékba hozni. :)

2012. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat . Ezek szerint normális vagyok 20 -25 féle füszerem van itthon. 10 féle szósz - többsége pácolni,és wok ételekhez van...

A barát nőm szerint felesleges ennyit tartani..

2012. jan. 18. 12:25
 7/19 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, jó, ha mindenből van otthon, főleg annak, aki sokat és változatosan főz. :)
2012. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Rengeteget! Kedvencem a bazsalikom! Képes vagyok magában is rágcsálni. A sima fűszereken kívül van még itthon mindenféle fűszerkeverék, és üveges öntetek, szószok is. Az én főztömre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy ízetlen. :D (még ha nem finom, íze akkor is van :)
2012. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 tetro ***** válasza:
az hogy ízetlen senkinek a főztjére se lehet mondani...
2012. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy cipősdoboznyit.
2012. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!