Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sorolnátok nekem édes ételeket...

Kinga néni kérdése:

Sorolnátok nekem édes ételeket, amik főételnek is megteszik? ötletet szeretnék meríteni

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aranygaluska (nálunk ez mindig főétel), máglyarakás, grízes tészta, különböző gyümölcsös ételek, pl. gyümölcsleves,
2012. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
palacsinta?!
2012. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi, de még-még-még sokat :)
2012. jan. 19. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szilvás gombóc, túrógombóc, lekváros bukta, tejberizs
2012. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
diós tészta, mákos tészta, aranygaluska, szilvás gombóc, lekváros gombóc, palacsinta, császármorzsa. Nálunk ezek a menők.
2012. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bableveshez pl bukta, almáspite, fánk, vargabéles.
2012. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
muffin minden variációban. :D
2012. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Édes főételek:mákos tészta, diós tészta, prézlis tészta - lekvárral, máglyarakás, kiflifelfújt -dióval, vagy mákkal, és tojásfehérjehabos vanliapudinggal, palacsinta - bármilyen édes tültelékkel - akár rakottan is, rizskoch, tejberizs, tejbegríz, túrós vagy lekváros bukta, lekváros... stb. ízesítésű gombóc, derelye szintén, mákos nudli, kakaós, v. diós, v. kókuszaos, vaníliás csiga - kelt tésztából, túrógombóc, fánkok, stíriai metélt, vargabéles, .... - ennyi jutott eszembe eddig. Ezek az ételek egy tartalmasabb leves után: pl. szárazbableves, gulyásleves, raguleves, húleves után jók másodikfélének. De lehet édes egy főzelék is pl. zöldborsófőzelék, valamilyen gyümölcsből készült (pl.alma, meggy) szósz, paradicsomszósz, paradicsomos-káposzta, ehhez aztán adhatunk egy darab sült húst, vagy rántott szeletet, vagy húsgombócot,- attól függően, melyiket választjuk. Jó főzőcskézést!
2012. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15.05-ös vagyok: nem ismételni akartam az előzőeket, de amikor elkezdtem írni a válaszomat még nem volt senki válaszoló, bocsi.
2012. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, különösen a 15.05-nek! ilyen átfogó felsorolásra vágytam
2012. jan. 19. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!