Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok nekem olyan ételeke...

Mondanátok nekem olyan ételeket, sütiket, és annak receptjeit amihez nem kell sok minden hozzávaló? És a hozzávalók árait is írjátok le légyszíves. Nem baj mennyit írtok, csak nyugodtan, várom az ötleteket.

Figyelt kérdés
Csak szeretnék "tisztán látni" hogy nem csak egy átlagos megélhetésű embernek van rá pénze hogy főzzön vagy süssön legalább 1 héten egyszer hanem olyanok is akik igen is szegényesen élnek nagyon. Nem linkeket várok,mert onnan én is letudnám nézni. Saját kút főből írjatok :)
2012. jan. 20. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:

- rizses lecsó: rizs, bolti lecsó

- tejberizs, rizskoch: egy bögre rizs, 2 bögre tej, kis cukor, rizskochhoz tojás, meg feltét (pl. lekvár, puding)

- tészták: egy zacsi tészta, némi olaj és feltét (tejföl, túró, mák, dió, pariszósz, sajt, krumpli, káposzta, stb.) ~ feltéttől függően 400-500 ft

- rántott krumpli: 2 db krumpli, 1 tojás, zs. morzsa, liszt, olaj

- paprikás kr.: olaj, egy fej hagyma, egy kanálka pirospaprika, 1-2 kanál lecsó, fél kg krumpli, meg 4-5 szál kolbi v virsli

- rántotta, tükörtojás, bundászsömle, omlett: 1 zsömle, 2 tojás, kis olaj, (esetleg sajt) ~ 100 ft

2012. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oh,hát ez nagyon jó. Köszönöm :)
2012. jan. 20. 13:32
 3/10 brigi15152 válasza:

Receptek nem csak ínyenceknek

Érdemes benézni! :)

2012. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen főzelék, fél kg zöldség max 200 ft-ért, egy kis doboz tejföl, 100 ft, liszt, víz. Feltétnek 2 db tükörtojás, 60 ft.
2012. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rántott leves tojásosan, nem is tudom az árát :)

2-3 ek liszt, megpirítod egy kis olajon, hozzá pirospaprika 1ek, kömény, felönteni vízzel. Ha felforrt, 2-3 felvert tojást belecsurgatni (100ft).

2012. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz :)
2012. jan. 20. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan kevés van, ami saját kútfőből ered,mert az ember általában megtanulja valakitől, vagy kiolvassa valamelyik remek szakácskönyvből.sajáttá akkor válik valami, amikor elkezdjük ízlésünk,lehetőségeink szerint átalakítani a tanultakat.

a régi háziasszonyok rengeteg praktikát ismertek, hogyan lehet túlélni nehéz, sokszor válságos helyzeteket.

mondthatom talán, hogy a gyerekkorom nagy része nagyim és édesanyám eme praktikái között telt el, vagyis vannak emlékeim a beosztó, egyszerű, mégis mindenki pocakját valamennyire megtöltő ételekről.

Ezt a kis bevezetőt gondolatébresztőnek szántam.

leírok pár ételt, amit kb 50 éve gyerekként ettünk

-rántottleves,

-köménymagosleves

-daraleves (ua, mint a rántott, csak darával)

-rongyosleves- rántott levesbe 1 tojás villával szétkeverve

-zöldségleves, csurgatott tésztával

- pörköltszaftos tarhonya,

-paprikáskrumpli a finom kategória volt kolbász nélkül is,

kettőnyolcvanas lecsókolbásszal már mennyei:)

-szélesmetélt- darás,ritkán mákos, lekváros, ha semmi sem volt egy kicsit megcukrozva, a sütőben lepirítva.

-zölségfőzelékek kenyérrel

-resztelt dara édesen,lekvárral (finom)

-zsírban sült pirítós, fokhagymával megdörzsölve,tea-kevés cukorral, ecettel ízesítve.

-savanyú tojás (csak, amikor olcsó volt a tojás, vagy kaptunk valakitől), viszont nagyon laktató.

-Sütőben sült krumpli,zsírral

csak pár ételt írtam ami, eszembe jutott, de biztosan volt több is...:))

remélem mások is írnak.

üdv.

2012. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aztamindenit :) Köszi szépen :)
2012. jan. 20. 18:45
 9/10 anonim ***** válasza:

ez olcso, és nagyon finom


[link]

2012. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez guszta :)
2012. jan. 20. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!