Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most akkor nem jól futtattam...

Most akkor nem jól futtattam az élesztőt? Többi lent

Figyelt kérdés

rátettem az eloirt mennyiségu tejet a gázra, mikor éreztem, hogy kézmeleg belemorzsoltam az élesztot.és igy tovább melegedett a gázon, pár perc alatt fel is forrt a tej az élesztovel egyutt, és lekapcsoltam rogton.gondoltam ez a futtatás..

most meg olvasom, h még negyed órát is kell hagyni a gázon..

most akkor nem fog megkelni a tésztám??

vagy jol csináltam?:)


2012. jan. 20. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad felforralni az élesztőt!!!

Egyszerűen csak bele kell morzsolni langyos (!) tejbe, 1 kávéskanál cukrot szórni rá, és 5-10 perc alatt szépen fel kell, hogy habosodjon, azaz felfut. Forralni még véletlenül sem szabad, mert így elpusztulnak az élesztőgombák és nem fog megkelni a tészta. A recept butaságot ír, vagy te értelmezted félre.

2012. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, valószínűleg kinyírtad az összes gombát, hiszen a forralással sterilizáltad az egészet. Ha még nincs kész a tészta, akkor futtass új élesztőt, kicsi tejben, sok cukorral. Amikor kézmeleg a tej, akkor először zárd el a gázt, aztán morzsold bele az élesztőt, aztán várj pár percet. Ha elég sok a cukor, akkor hamar felfut, gyúrd bele a tésztába és úgy keleszd.
2012. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=hybW2C7RvcY&feature=related

02:20 után egy pillanatra látszik, milyennek kell lennie az élesztőnek. Csak nem kell ennyi tej, mert azt már az előzővel beleraktad.

2012. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az egész olyan komikus nekem, pont tegnap meséltem betegtársaimnak életem első pogácsáját, amikor mindent"előírás" szerint csináltam:) én is a felfuttatást úgy értettem, hogy felforralni. gondoltam, amikor forr, akkor fut...:)na , olyan kemények lettek a pogácsák,hogy

jégkorongnak is jók lettek volna.

aztán volt időm megtanulni, hogy mi is az élesztő felfuttatása.

szóval ne add fel, bárkivel előfordulhat starthiba:))

a tésztád nem valószínű, hogy megkel, de,ha van még anyagod, gyorsan készíthetsz egy újat.

a langyos tejbe egy kis (mokkáskanál) cukor, ebbe morzsolni az élesztőt, és meleg helyen (de nem gázon) hagyni feljönni, olyan karfiolszerű , pezsgő buborékokban.

ekkor kell a szintén szobameleg liszthez és a többiekhez adni.

üdv.

2012. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem közel nem így néz ki a felfuttatott élesztő!És mindig minden sikerül belőle!

?!?

Ha felfuttatás, akkor fel kellene futnia, ez a bejglis videó meg hát... nem futott sehova semmi!:)


Langyos tejben elmorzsolod az élesztőt, hozzáadod a cukrot, de még olyan meleg legyen, hogy elolvadjon benne, majd adsz hozzá kevéske lisztet is, elkevered a kezeddel, és ilyen laza, masszaszerű cuccot kapsz.

Na ezt takarod le, és 10 perc múlva a min. duplájára kel, akkorra pedig már egy lukacsos szuszogós anyagot kapsz.

2012. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Ne sértődj meg, de nem ártana megtanulni rendesen magyarul. Ha felfut valami, az sosem jelentette azt, hogy felforr. Ha az lenne a cél a receptben, akkor azt ïrta volna, hogy "forr". A szavakat nem véletlenül használjuk és nem azért, hogy a hasonló vagy annak vélt jelentésű szó is megfelel helyette. Kicsit pontosabban kellene gondolkodni és persze cselekedni.

Sok sikert!

2014. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Még valami, a fut és a forr nem szinonïm szavak. Persze, ha ott hagyod a tűzön a tejet forrva és kifut, az egész más szitu, a receptekben véletlenül sem szoktak ilyen bakikat elkészítési módként megadni. A kifutott tej sem szinoním a felfutottal, pláne nem az élesztő esetében, amit langyos tejben kell keleszteni, ennek a kelesztésnek a rövid változata a futtatás szóval jelzett pár percig tartó esemény.
2014. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!