Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan szoktátok a menüt...

Hogyan szoktátok a menüt tálalásra alkalmas hőmérsékleten tartani?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az ételek nem egyszerre készülnek le egy két, ill három fogásos ebédnél és semmi se veszítsen az élvezeti értékéből, azért mert kihűlt. A levest nem nehéz megmelegíteni, de azok a húsok, amik csak kisebb mennyiségben készíthetők egyszerre, hogyan tarthatók melegen?

A mikrohullámú sütőt nem szeretem.


2012. jan. 21. 06:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A kisütött húst letakarom,akkor nem hűl ki. Frissen főzött ételt nem szoktam mikrózni,csak a fagyóból kivetett. Ha valamilyen szószós ételt készítek,és meghűl,mire tálalnám,kicsit felmelegítem a gázon.
2012. jan. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy csinálom, hogy egyszerre készüljenek el :) A legegyszerűbb szerintem a sütőben sült dolgokkal, benn kell hagyni a meleg sütőben, a köretet is beteszem mellé és kész :)
2012. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pont a mikróba szoktam tenni a kisült húst. Előtte felforralok egy pohár vizet, és a meleg mikróba teszem a hust. Persze nem kapcsolom be, csak tárolom a meleg készülékben. Én sem szeretem, csak a reggeli kávé vizemet melegitem meg benne.
2012. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a sülteknek kifejezetten jót tesz kb 10 perc pihi felszeletelés előtt. a rántotthúst, esetleg, ha még a köretre várni kell, akkor langyos sütőbe teszem.

de mindig igyekszem úgy, hogy meleg legyen egyszerre minden.

köretre várni kell, úgy értem, hogy a hús már kisült, de a sültkrumpli még sül.

míg a krumpli sül megesszük a levest, persze nekem ugrálni kell forgatni, figyelni, kiszedni ....stb:)

2012. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, a sütőben készült dolgokat bent tartom a még meleg, langyos sütőben, és akár még a köretet is szükség szerint.

De pl. mire 10-15 rántottszelet utója kisül, addig az eleje biztos kihűl. egy serpenyőben 3 szeletnél több nem fér el, ha két edényen készül, akkor is legalább 2 adagban készül el. Ha csak a családi 5-6 szelet készül, akkor meg aztán tényleg nincs kedvem két serpenyőt beavatni.

2012. jan. 23. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:

a rántotthúst is tarthatod a sütőben. a kisütött húsokat lefedve tedd be előmelegített ,de lezárt sütőben. addig míg sül a többi elég meleg van benne, hogy melegen tartsa

a korábban kisülteket.ha sokat sütsz, akár tepsibe is teheted a husikat, csak fóliázd le,nehogy kiszáradjanak.

2012. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!