Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Grillzöldség, sültzöldség,...

Grillzöldség, sültzöldség, pároltzöldség? Ötleteket szeretnék, hogy a színtvizsgám tökéletes legyen!

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a szintvizsgám ételkészítésből. Nagyon szuper ételt szeretnék kitálalni, ami külsőre, ízre csodálatos élményt nyújt.. jólenne kis segítség, ötlet :)

Nincs megadva milyen zöldségekből készüljön, szóval a képzelet nem szab határt.. Szeretném ha az ételekhez olyan zöldségeket sorolnátok ami illik a fajta húshoz.. Darabolásra megfelejjen.. Ugyebár a grillzöldség és sültzöldség között nincs sok különbség.. max olyan serpenyőt tudok használni amitől csíkos lesz a grillezett étel..

Íme a 3 étel, te hogy készítenéd el a köretét? Tálalás, fűszerezés.. meg minden ami eszetekbe jut ötlet, nagyon örülnék neki:)


- Rostonsült halfilé grillzöldségekkel

Erre kaliforniai paprikát, cukkínit, akár sütőtököt is eltudok képzelni, gomba


- Citromos vajas borjúszelet sült zöldségekkel

Cukkini, paprika, gomba, répa...


- Csirkemell párizsiasan párolt zöldségekkel

borsó, kukorica, Ide jöhetnek szerintem apró zöldségek


Köszönöm előre is az ötleteiteket :)


2012. jan. 21. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Én a csirkemellet kihagynám,mert nagyon száraz. Csak valamilyen szószban készítve ehető,de akkor sem igazán jó. Csak ma valamiért divat lett.Ehhez pedig nem illik a zöldségköret.

Én inkább egy vegyes tálat készítenék.

Bélszín,sertéstarja,pulykamell,liba-vagy kacsamáj.

Köretnek: sárgarépa,kelbimbó,sárga hüvelyű zöldbab,gomba.

A tál tetejére díszítésnek fodros petrezselyem,főtt tojás virág,piros retek virág.

2012. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1: brokkolit, répát, hagyma, cukkini, paradicsom, citromkarika, gomba, bébikukorica, padlizsán, cékla, tök, paprika, krumpli, olivabogyó


2-cukkni, paprika, gomba, répa, fokhagyma, hagyma, padlizsán, paradicsom,


3-répa, zeller, kukorica, spenót, sóska, lencse, sárga, zöldborsó, vajbab, zöldbab, gomba, padlizsán, hagyma, fokhagyma, paprika,

2012. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nos:

- a mell száraz, a borjú macerás, úgyhogy szerintem maradjon a hal.


A köret:

- kis margarinon megpárolnék brokkolit, répát, karfiolt, negyedelt vö. hagymát (v póréhagymát), kelbimbót és valamivel ízesíteném

- grill > cukkini, padlizsán, paprika, gomba, hagyma, répa, krumpli is lehet, de fontos, h ide jó pácot használj előtte

- zöldsaláta > kockázott paprika, paradicsom, póréhagyma, feta sajt, saláta, uborka, olajbogyó (esetleg kis reszelt répa, vmint re. káposzta, mozzarella) és ezekre vmilyen joghurtos öntet

2012. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A csirkemellel én se értek egyet.. de sajnos a kaják megvannak adva, és ezekből kell vmit kihozni, és akármelyiket húzhatom. van még 12 tétel. 1 tételbe 2 kajából áll, előétel vagy leves és egy főétel.


Csak ezek a zöldség köretek nagyon változatosak lehetnek, mert nincs megadva milyen párolt zöldség legyen.. stb :) éls kiváncsi vagyok ki hogy csinálná. Köszönöm mindenkinek:)

2012. jan. 22. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálatok nem tételek vannak szintvizsgán? :O
2012. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de, csak ezek gyakorlati tételek.
2012. jan. 25. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!