Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi sót használsz el...

Mennyi sót használsz el főzésre egy hónap alatt, ha minden nap főzöl?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy az egy hónap alatt elfogyasztott sót hány fő részére használtad fel és milyen fajta sót használsz?

2012. jan. 23. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát őszintén hogy 1 hónap alatt mennyi megy el nem tudom megmondani, de kb 3hónapja vettem egy kilót és még van belőle egy kevés.

Minden nap főzök, és pogácsát is sűrűn sütök, meg használjuk zsíros kenyérre, rántottához is.

3 főre főzök

2012. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 en vagyunk. kb 1 kg só 3-4 hónapig elég ,de az attól is függ ,hogy mihez kell. Keveset teszek mindenben .Ha viszont halat főzünk,azt ugye előtte lesózuk,és ilyekor 15-30 dkg is elfogy a hal mennyiségétöl,függ.. Amibe még többet szoktam tenni azok a pogácsák ,kb fél evőkanálal..
2012. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi öten vagyunk (felnöttek), 2-3 havonta használok el fél kg sót.
2012. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ez igazán nem nevezhető soknak, amit fogyasztotok.

Ez csak a só. És hogy álltok az amúgy ételízesítőnek nevezett sózókról, mint vegeta és társai, leveskockák...

Én ezeket nem használom egyáltalán, és az asztali sóból kb.60-70 dkg fogy el egy hónapban 3 fő + egy kutya részére.

2012. jan. 25. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok: nálunk semmilyen ételizesitö nem kerül a konyhába, füszerkeverék sem, meg kész/félkész ételek sem, mindent saját magam fözök nyers, feldolgozatlan alapanyagokból (nyers zöldségfélék, nyers húsok, tésztafélék lisztböl házilag készitve), az egyetlen, amit úgy veszek, az a kenyér/kifli.
2012. jan. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sóból 1 kg 3 főre nagyjából 3 hónapra elég úgy, hogy minden nap friss étel kerül az asztalra ebédre és vacsorára is, szóval mondhatni sokat főzünk és ahhoz ugye kell só. Delikátból pár evőkanálnyi egy hónapban, attól függ hányszor főzünk húslevest, de egynél többször nem szoktunk, abba 2 evőkanál delikát megy.
2012. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma telt le a mérésre szánt 1 hónap.

Az eredmény: 3 fő+ 1 kutya 1 hónapra 65 dkg só. Ez sok??

Semmilyen más sózót, mint pl. vegeta,delikát,leveskocka,stb.nem használok.

2012. febr. 12. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!