Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tettek vajon az alumínium...

Mit tettek vajon az alumínium kuktával?

Figyelt kérdés
Használtan vettem egyet, és amikor meghozta a postás, elszörnyűdtem. Az eladó úgy árulta, hogy használatra kész a kukta. Oké, hogy amúgyis elmostam volna, de valami rémes volt az egész belseje. Valami fehér lerakódások voltak a belső oldalán, kb a feléig. Elmosogattam, szépen eltűnt a fehér réteg, de az a rész sötétebb volt, mint a többi, tehát nem az a világos alumínium színe volt. Ezután kipróbáltam, hogy rendesen működik e. A működéssel nincs baj, viszont használat után sárgás lett az a rész, ami előtte fehér lerakódásokkal volt tele. Ezután ecetes vízzel használtam, hátha eltünteti azt a sárgás elszíneződést. De nem! Ugyanolyan sárga maradt, és fura szemcsék, lerakódás darabok úszkáltak a vízben. Mintha valami oldódna le folyamatosan a kukta belsejéből. Nem tudom másként fogalmazni. Az eladó elérhetetlen. Ezek után nem merek főzni benne, mert el nem tudom képzelni, hogy mi lehet a kuktával, mit csinálhattak vele. Milyen szert önthettek bele, vagy egyáltalán mire használták.
2012. jan. 25. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Súrold már meg valamivel. Vannak ilyen fémszövet súrolószivacsok, azzal mindent el tudsz tüntetni az aluról három perc alatt.
2012. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
súroltam... Szemmel láthatóan azzal a résszel valamit csináltak.
2012. jan. 25. 22:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mégse súroltad. Ez a módszer még magát az alumíniumot is koptatja, nemhogy a ráégett maradékot.
2012. jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem ráégve van. Hanem olyan, mintha valami lemarta volna és oldódna ki belőle, ami a vizet is szemcséssé teszi
2012. jan. 25. 23:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Alumínium kukta használata alzheimer kórt okoz, és blokkolja az enzimek működését is.
2012. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kisósavazták,esetleg zsíroldóval fújták be.Ezt arra merem alapozni,hogy alumínium kotyogó kávéfőzőm van,és én is az alját kisósavaztam,azon keletkezett ilyesmi,mint amit írtál,kívülről,meg a felső részét befújtam hideg zsíroldóval,azon,ahol tovább rajta volt,a belső részén,meg kívül is megsötétedett,és,ha nem öntöm ki belőle a kávét,akkor belül ilyen szemcsék keletkeznek,de nem jönnek le róla,hanem a kávéfőző felületére vannak tapadva.Ennél jobban nem tudtam elmagyarázni.MIndenesetre én nem dobtam ki a kávéfőzőt,de azért a lefőtt kávét inkább áttöltöm utána egy porcelánedénybe.De,szerintem,lehet,hogy a te kuktádon sima vízkő van csak.
2012. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az Alzheimeres válaszoló pff.. Hogy jön ez ide? Valami szerintem jól leégett benne és felmarta az alumíniumot és így szar a kukta, ezért adták el. Nem tudod lefőzni róla vagy valami fémsúroló folyadékkal leszedni? Küld vissza, mert sajnos átb@sztak :S
2012. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fémsúroló folyadékkal XD látszik m,ár késő van, fémsúrolóval vagy valamilyen súroló folyadékkal leszedni. Ha nem megy akkor küld vissza. lehet tényleg sósavval próbáltak meg róla valami szutykot leszedni és ők észre se vették ezt rajta. Nem tudom mit lehet ezzel kezdeni.
2012. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy furán hangzik,de próbáld meg homokkal kisúrolni,mert az még az aluminiumból is lekoptat egy réteget és utána fémtiszta lesz!
2012. jan. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A homok jó ötlet!Drága nagymami is sikálta az edényt ha volt rajt valami...Bár én ahogy olvastam a kérdésed,egyből a vízkőre gondoltam...
2012. jan. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!