Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi hamburgerhez legjobb...

Házi hamburgerhez legjobb hozzávalók?

Figyelt kérdés
Ki hogyan készíti el? Praktikák? Esetleg márkanevek pl. a húshoz? Szoktatok bele extrát tenni, pl. bacon, sajt, valami speciális... :)
2012. jan. 26. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Márkanevek a húshoz?

Ezt nem értem.

Veszel frissen darált marhahúst, befűszerezed ízlés szerint (én egy kis grill fűszerkeveréket szoktam beletenni).

Kis pogácsákat formázol belőle és kevés olajon kisütöd, nem kell hozzátenni semmi (sok recept hagymát, tojást, zsemlemorzsát ír, igazából mind fölösleges).

Innentől kezdve, hogy mit teszel a hamburgerbe az már csak egyéni inger kérdése, én salátát, paradicsomot, hagymát, csemegeuborkát és sajtot szoktam beletenni.

Baconnel nem bajlódok, mert azt kb tovább tartana megsütni, mint az egész hamburgert megcsinálni.

A zsemlével lehet még variálni, én legtöbbször hagyományos hamburger zsömlébe (amit annyira nem szeretek, mert nagyon szétmorzsolódik), vagy teljes kiőrlésű magvas (ez szerintem izgalmasabb) zsömlébe rakom.

2012. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Fagyasztott húshoz gondoltam, mert nem vagyok egy nagy konyhatündér, de azért igyekszem. :) Meglepinek gyártanék anyuéknak egyik délutánra. :)

2012. jan. 26. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ezek a fagyasztott akármik általában mócsingosak és még csak nem is jóízűek.

Ehhez meg tényleg nem kell konyhatündérnek lenni, csak összegyúrod a darált húst és kisütöd.

Hidd el, nagyságrendekkel finomabb így, mint fagyasztottból.

2012. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hamburger zsömle. csalamádé, saláta levél, lila hagyma, sajt,

paradicsom, kechap,mustár, húspogácsa -nálunk marha húsból van,ha van itthon akkor bacont is piritok és teszek bele .

A darát marha húst ízlés szerint füszerezem. Majd pogácsákat készitek belőle és serpenyőben minimális zsiradékon kisütöm. A félbe vágott zsemléket a vissza maradt zsiradékon megpiritom kicsit. aztán megpakoljuk őket.

Én mindig pékségbe veszek hamburger bucit. Nálunk előre meglehet rendelni..

2012. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem merek fűszerezni, meg igazából jó marhahúst sem találtam eddig a boltokban, úgyhogy én készen veszem.

A legtöbb tényleg mócsingos, azokat nem is szeretem megvenni, eddig ami bevált a LIdl-ben kapható, nem tudom a nevét, 1 féle van, de abban 98 % a marhahús (nem 40, mint a többiben) és nagyon finom! Csak a fél kg 1000 ft... (fél éve még a kilós volt ennyi :( )

A belevalókat meg már leírták előttem :)

Ja még annyit, hogy én házi hambirgerzsömit szoktam csinálni, nem olyan nagy ördöngösség és mindig sikert arat! Azt pedig a Limara péksége honlapján találod meg, ha érdekel :)

2012. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hamburger zsemle, bele darálthúsból a hús- fokhagymásan, fűszerek-oregánó, bazsalikom, hagymás-paradicsomon megsütve-majd rá mustár, sajt, csalamádé, lilahagyma, káposzta, paradicsom, ketchup, majonéz
2012. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
darált marha-sertés hús keveréket veszek, vagy darált pulykacombot, ezt sózom, borsozom, alaposan összegyúrom, hagyom állni a hűtőben egy órácskát, majd kevés olajon teflon serpenyőben pogácsákat sütök belőle. Mikor a másik felét sütöm, akkor a tetejére teszek egy lapka sajtot, lefedem, így az ráolvad, és így megy a zsemlébe. Zsemleként én a puffancsot szeretem hozzá. megy bele kígyóubi, paradicsomszelet, vékonyra szeletelt, előre besózott, kifacsart vöröshagyma, ketchup, mustár.
2012. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!