Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljátok a vadast?...

Hogy csináljátok a vadast? Mindenhol csak olyan receptet találok, ahol nem "húsleves alaposan" csinálja. De én úgy szeretném.

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfőzöd a marhahús-levest, legalább 3* annyi zöldséggel, mint ha nem vadasnak főznéd;

Kevés zsíron 2 evőkanál cukrot megolvasztasz;

Bele töröd /nekem van "békebeli krumplinyomóm"/ a zöldséget felereszted levessel

Mustár, tejföl. babérlevél, őrölt bors mehet bele ízlés szerint;/esetleg pár csepp citromlé is/

Beleszeleteled a húst, és hagyod egy napig érni;

Spagettivel, vagy zsemlegombóccal tálalod.

2012. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. jan. 27. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
qkker leirta a módszert, nekem egyedül a spagetti nem jönne be hozzá, nálunk a legtöbbször zsömlegombóc van hozzá, vagy esetleg csötészta, de ez izlés és szokás kérdése.
2012. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, jó étvágyat.
2012. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Én kicsit másként készítem. Addíg,hogy megfőzöm a jól bezöldségelt húslevest,ok.A húst felszeletelem,félre teszem. Serpenyőben apróra vágott hagymát pirítok,megszórom liszttel, rá egy kiskanál cukrot teszek,együtt pirítom kicsit, majd elzárom a gázt. Akkor mustárt adok hozzá,és a villával összetört zöldségeket,majd ismét meggyújtom a gázt,és annyi húslevessel engedem fel,hogy kb elég sűrű legyen,ekkor babérlevelet teszek hozzá,főzöm egy-két percig.Babérlevél ki,botmixerrel összeturmixolom.Ez után tejföllel behabarom(lisztes habarásról van szó),ekkor már a húst is visszateszem,és húslevessel beállítom a megfelelő sűrűségét.Kész.
2012. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szlovák KNÉDLI-vel az igazi :D
2012. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!