Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szegényes, olcsó receptet...

Szegényes, olcsó receptet ismertek?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel tavaly óta nagyon nehezen jövünk ki pénzügyileg a háztartásban, és elérkeztünk oda, hogy a kaján is spórolnunk kell. Örültem, hogy a négyéves évfordulónkon legalább étterembe el tudtam vinni. Tehát most olyan recepteket keresünk, amik laktatóak-táplálóak, de olcsók is. Panelben lakunk, nincs lehetőségünk magunk termelni, szóval ha nem ismertek ilyen receptet, az is hatalmas segítség lenne, ha esetleg tudnátok mondani egy-két helyet Budapesten, ahol termelőktől olcsón, jó árut lehet venni. Előre köszönjük, és Isten fizesse meg nektek a segítségeteket!

2012. jan. 28. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Tésztafélék, kivéve túrós.. mert a túró drága.
2012. jan. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem..
2012. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ja tésztafélék meg paprikás krumpli,levesek+palacsinta,csirkefarhátból akármilyen pörköltet esetleg kisütöd mint a húst,arról is lehet csipegetni,vagy csirkeszárny,főzelékek,most így hirtelen ezek jutnak eszembe.
2012. jan. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A krumpliból készült ételek megfizethetőek, illetve a tészta ételek.

Húsból a csirkeaprólék mellett elég jó áron lehet kapni csirkemájat. Fél kiló fagyasztva most 220.- körül van a Auchanban. Ezt lehet rántani, vagy hagymáson megsütni, és elég kiadós.

Ha van fagyasztótok, akkor próbáljatok egyszerre 1-2 kiló húst megvenni, és azt adagokban elosztva fagyasztva elrakni. Ezen sokat lehet spórolni, mert ha fél kilót veszel akkor azt is megeszitek, de ha 30 dekát raktok el adagonként, akkor az is elég lesz. (Persze csak ha nem vagytok nagy evők)

Hipermarketekben mindig vannak akciós termékek, ezekből is érdemes tartalékolni.

2012. jan. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Egy gyerekét egyedül nevelő ismerősöm a lejárat közeli termékeket szokta figyelni a Sparban. Ha van valami olyan, megveszi és berakja a fagyasztóba. A Sparos darált húsról például azt mondja, hogy elég jó minőségű.
2012. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Felejtsétek el a sült és rántott húsokat. Sokkal kiadósabb, ha mondjuk lecsósan készítitek el. Rizses húsba, székely káposztába is viszonylag kevés hús kell. Hét közben inkább tészták, főzelékek legyenek, hús csak feltétnek, mondjuk rántott párizsi formában, vagy maradék pörköltként.
2012. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Nincs esetleg olyan vidéki ismerősötök, rokonotok akinek van földje, de nem bírja már megművelni? Esetleg megállapodhatnátok vele, hogy a termést 1/3-2/3 arányban osztjátok.
2012. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pl. szoktam készíteni még tojáspörköltet, tojásfasírtot,zöldségfasírtokat. (Ezek aránylag egész jó áron vannak).


Aztán szerintem a kelt tészták is egész jó áron készíthetőek el, ráadásul én pl, ha sütök egy kalácsot (mondjuk a gulyásleves mellé), akkor még 2-3 nap reggelire is jó a kalács tejjel. :)

Vagy pogácsát is lehet készíteni.


Aztán ott van a nokedli, az is elég egyszerű és olcsó. Üthettek rá tojást, vagy én úgy is szeretem, hogy pirítok alá hagymát (ha van otthon, akkor egy kis szalonnát) és tejföllel esszük :)


Aztán, sokszor gombát is elég olcsón lehet kapni, azt főleg mondjuk pörköltnek vagy tejfölösnek ajánlom.


Aztán szerintem a rakott dolgok is jók és finomak ( rakott karfiol, rakott zöldbab, rakott krumpli). Nekünk 2 személyre az akár 3 napi kaja és a zöldségek fele még így is a fagyóba kerül későbbre.


Szóval ennyi :)

Sok sikert!


Mi is fiatal pár vagyunk, panelban lakunk és elég kevés a pénzünk.

2012. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hajdúkáposzta.
2012. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

a fagyasztott csirkemáj is olcsó, sokféleképpen hasznosítható. sültmáj, májpörkölt, rántottmáj,májgombócleves, a hagymás sültmáj ledarálva,két-három főtt tojással, borssal, mustárral

ízesítve, egy kis tejföllel lazítva finom hidegkaja.

de a pástétomot palacsintába is lehet tölteni, panírozni, kirántani, körettel, savanyúsággal finom főétel.

2012. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!