Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerény keresetűek, ti miket...

Szerény keresetűek, ti miket főztök/esztek?

Figyelt kérdés

Jómagam is a kiskeresetűek táborát gazdagítom, ezért kérnék ötletet/tanácsot, hogy kaja terén hogyan tudnék még inkább spórolni? Hús/húsfélét így is jó ha heti egyszer eszünk, a rizs és a tészta meg már a fülünkön folyik ki.

15000/4 fő/hó... :(


2012. jan. 10. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1.nálunk nagyon bejön a paprikáskrumpli (kolbász nélkül is:)

2.pizzát sütök: lehet kapni (nem is drága!)hámozott egész paradicsom konzervet(olasz~180Ft volt a Reálban) nagyon finom ! hagyma, paradics. kukorica(az se drága a Reálban) a feltét,mikor kiveszem reszelek rá sajtot+ petrezselymet- így nem ég rá a sajt és a színe is szebb

a pizza tészta a pizza fűszerkev. hátoldalán - nagyon egyszerű.

3.zöldségleves, borsóleves saját készítésű galuskával

4.kelkáposzta, paradicsomos káposzta(ezt sajnos nem nagyon szeretik)

5.rakott krumpli -ez sajnos már elég drága -ez inkább ritkán, vasárnap, nagyon szeretik

+a narancs meglepően olcsó

Jó étvágyat!:))

2012. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Holnap írok néhány olcsó,de jó receptet.
2012. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kertünk van és állataink, így nem nagyon kell venni ezeket, nem tudom, neked mennyire van kerted vagy lehetőséged termelni.


A kérdésre a válasz:

nagyon szeretjük a krumplit, így

paprikás krumpli

krumplis tészta

dödölle

paprikás krumpli leves

krumplifőzelék

zöldséges krumpli leves

rakott krumpli

krumplis pogács


Rizs sokáig elég és rengeteg módon elkészíthető, akár édesnek tejberizs, tejes rizsleves, zöldséges rizsleves, akár sósnak, mint köret vagy bármilyen rakott zöldségként.


Zöldborsófőzelék, paradicsomos káposzta leves, babos káposzta, köményes rántott leves.


Szilvásgombóc, nudli, barátfüle.


Bár 4 főnek nem kielégítő, de amikor egyetemista voltam és nem volt pénzem kajára, zsemlemorzsát vettem és pirítottam --- én még ezt is szerettem :) bár a mai fejemmel inkább rizst vettem volna :)


26/N

2012. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tojáspörkölt - főtt tojásból kell csinálni mintha hús lenne. Nokedlivel, krumplival.


Csirkehús leves: csirkefarhát elég olcsó. Nem lesz sok hús a levesben, de az ízét megadja. Sok répával, zöldséggel... 500ft-ból be lehet főzni egy jó nagy adagot.


Krumpligombóc leves. Keress rá neten. Kicsit macerás, de tápláló. Én jó nagy gombócokkal csináltam.


Krumplifőzelék, krumplipüré, borsófőzelék, borsóleves, stb


Tejfölös gombapörkölt nokedlivel.


Rántott karfiol, rántott gomba


Hús helyett szója mindenbe mehet. Pl szójafasírt. Szinte hús íze van.


bundás kenyér, a megszáradt kenyérből.


Palacsinta és mindenféle egyszerű sütemények nasinak. Kelt tésztát sokat csináltam, pl kakaós csiga isteni házilag.

2012. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ezek közül jó néhányat szoktam én is csinálni.

A karfiol meg a gomba sajnos nem túl olcsó, ahogyan a hús sem. :(

A krumplis cuccokat mi is nagyon szeretjük, de krumplit már csak fény-évente egyszer veszek, mert mindig kifogom a kívülről csodaszép, belülről a fele rohadt kategóriát, és úgy marha drága, meg bosszantó is.

Sajnos mi nem tudjuk magunknak megtermelni az ennivalót.

Ja, és elrontottam fent: 15000Ft/3 fő/hó!

Várom még a jó ötleteket/praktikákat!

2012. jan. 10. 23:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mexikói vegyes köret is kiadós, akár rizzsel, vagy falatnyi hússal virslivel raguként. Bármilyen zöldségből készíthetsz fasirtot, összetöröd a főtt zöldséget, tojás, fűszer, zsemlemorzsa bele. Formázod és forró olajban sütöd. Finom még a tojásfasírt is! Olcsó még a zabpehely, fél kg 200 Ft, zabkásának kakaóval megszórva, vagy mézzel, lekvárral tápláló és egészséges reggeli-vacsora. A másik nagy kedvencem a kukoricakása, (szintén kb 200ft alatti dolog és el sem fogy egyszerre) pirított hagymával vagy bmilyen felvágottal, de jól megtejfölözve is isteni. Akár a megdermedt masszát tepsibe kanalazva, megszórva a fentiekkel, tejföl, sajt rásütve is nagyon finom. Tejberizs, gríz is egy levessel teljes értékű ebéd lehet. Én szoktam még olyat, hogy a 130 Ft-os babkonzervet lecsöpögtetem, összetöröm, bele hagymák, ketchup, fűszerek és máris van egy nagy adag melegszendvicskrém. Löncshúsból, májkrémből is kivitelezhető. A felét mindig lefagyasztom a krémeknek, mert túl nagy adag, így még jobban járok. A krémek piritósra is kenhetőek, teával reggeli-vacsora megoldható vele. Remek még a borsópörkölt nokedlival, lecsó tojással, rizses szója is. A lényeg, hogy próbálj változatosan főzni, nyáron olcsó zöldség-gyümölcsből befőzni, fagyasztani, több napra főzni.
2012. jan. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam a hüvelyeseket, bab, sárgaborsó, lencse, akár főzeléknek, akár fasírtnak finomak és remek fehérjeforrások!
2012. jan. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Májat is kihagytam, az is olcsó és sokféle étel készíthető belőle.
2012. jan. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor készítek pásztortarhonyát, az olcsó és finom.

A zöldségpörköltek valóban finomak, én borsó- és babpörköltet is szoktam készíteni.

A kelt tészta sem drága, ha te készíted, és én már tudom, hogy vízzel is ugyanolyan finom, mint tejjel, mert a kisfiam tejallergiás. És sűrűn főzök krumplilevest vagy krumplikrémlevest vagy bab-/lencselevest és utána krumpliskiflit, lángost vagy egyszerű kelt kiflit eszünk.


Ha valaminek érdekel a receptje, írj nyugodtan privát üzenetet.

2012. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

jobbnál jobb ötletek íródtak, sokak hasznára... de azért, a rizs, tészta,még, ha fületeken jön is ki,ahogy írtad, mindig legyen otthon, ezek még mindig elérhető áron vannak.

a krumplit se száműzd, mert párszor megjártad vele.

a lényeg, hogy a kapott ötletek alapján a legegyszerűbből is hozzál ki valami ehetőt,a család pedig értse meg, hogy most egy darabig ennyire telik.

a lecsókolbász is egész finom sütve főzelékekhez, vagy valami zöldséges ragunak, pörköltösen, rizzsel, tésztával.

gombát sem kell kilószám venni, sokszor szinte fűszerként, csak íze miatt akár 20 deka is elég.

pl a kacsanyak 280/kg a tescóban, abból jó kis levest, de akár pörköltet is készíthetsz.

fontos, hogy alapvető dolgok mindig legyenek, utána egy kis fantáziával mindig ki lehet hozni valamit.

Kitartást kívánok, és lakjatok jól mindennap:))

2012. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!