Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lesz ebből bolognai...

Hogyan lesz ebből bolognai spagetti?

Figyelt kérdés

Ezekkel rendelkezem:

- Globus bolognai mártás

- 0,5 kg darált nyers sertéshús

- étolaj

- 500 g Spagetti száraztészta


Kérdésem az, hogy kell-e még valami a bolognai spagetti elkészítéséhez, nem tudom kell-e pl. hagyma, só, bors, vagy a Globus mártás már mindent tartalmaz?

Másik kérdésem, hogy 2 fő részére mennyi húst és mennyi tésztát főzzek ki?


Most fogok először bolognait készíteni. :-)



2012. jan. 28. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
ha már előre gyártott szószt használsz, legalább vedd a fáradságot, hogy elolvasod rajta az elkészítési utasítást...
2012. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Csináld meg az egészet,mert a spagetti tészta nem az a kiadós fajta.Ha marad,majd megeszitek késöbb.
2012. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A húst vedd ketté, 30 és 20 dkg-ra! A 20-at fagyaszd le!

A 30 dkg-ot két kanál olajon pirítsd át, míg kifehéredik!Kavargasd!

Öntsd fel a mártásssal, és fél pohár vízzel. LASSÚ!!! tűzön forrald mondjuk öt percig, félretett(félig van rajta) fedő alatt!

Forralj 3-4 l vizet, egy evőkanál sóval, eg ykanál olajjal. Ha fő, mehet bele afele tészta.,. vagy a két harmada. Kavard meg! Tedd rá félig a fedőt! Vedd lejjebb a tözet, ha újra felforrt! 8-10 perc múlva vágj ketté egy tésztát! Ha nincs benn fehérebb csík, akkor megfőtt. Szűrd le óvatosan, nehogy megégessen a gőz!

Le is moshatod meleg vízzel! Keverd össze ahússal! Szórj rá a tányéron reszelt sajtot! Sok siker! Mi is nagyon szeretjük!

Más nem kell hozzá.

2012. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vágj apróra össze egy nagyobb fej hagymát, olajon dinszteld meg.

Tedd rá a darált hús felét, fehéredésig pirítsd, majd önts alá egy kicsi vizet, és félig fedő alatt párold puhára (kis lángon kb. 20 perc)

Mikor megpuhult, sózd, borsozd, tegyél bele bazsalikomot, oregánót (ne sajnáld), öntsd fel a szósszal

Rottyantsd össze és kész

2012. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
fél kg száraztészta az kb 0,8-1 kg kifőtt tészta, teljesen felesleges 2 főnek annyit főzni, max a fele elég
2012. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg sokat jelent ez nekem, hiszen még kezdő "szakács" vagyok.

De akkor most kell hagyma vagy nem, vagy lehet így is, meg úgy is készíteni? (14.01 és 15.13 válaszai két különböző elkészítést írnak le)

2012. jan. 28. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ha kész szószt használok akkor nem teszek bele se hagymát, se fűszert, semmit. Ha magam készítem a szószt, akkor én is hagymával, paradicsompürével, vízzel, fűszerekkel főzöm. Szerintem egy kész szószba már felesleges, pláne, ha kezdő szakács vagy. Lehet, hogy túlízesítenéd és végül nem ízlene egyikőtöknek sem.
2012. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!