Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell madártejet csinálni?

Hogyan kell madártejet csinálni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem emlékszem rá, csak az összetevőkre..és akárhány receptet megnéztem neten, mind más volt..most akkor hogyan kell?

Köszi.

15/L


2012. jan. 28. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csinálom a legjobb madártejet a világon. :))


1l. tej

5 tojás (sárgája-fehérje külön)

kb. 15 dkg cukor, 2 tasak vaniliás cukor


A fehérjébe teszek 4-5 evőkanál cukrot (a többi a sárgájába), az egyik tasak vaníliást (másik szintén a sárgájába), csipet só, pár csepp citromlé.

Nagyon kemény habot verek belőle. (ha felfordítod a tálat, bennemarad)

Közben a tejet felforralod, evőkanállal kis gombócokat szedsz a habból a tejbe (én kb ötösével szoktam). 1 percig főzöd, megfordítod, így is 1 percig, szűrövel kimered egy nagy üres lábosba.

Ha mind megvan, jöhet a sárgája. Én szoktam beletenni egy evőkanálnyi vaníliás pudingot, hogy icipicit besűrűsödjön.

Azt is alaposan összekeverem a cukorral, egy pici tejet is teszek hozzá, hogy hígabb legyen.

Ha kész, folyamatos keverés közben a forró tejhez öntöm.

Visszarakom picit főni, míg egyet rottyan. Ezután rászűröm, a kész gombócokra.

Jéghidegen a legfinomabb!

2012. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2012. jan. 28. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
pontosan úgy csinálom én is, mint az első válaszoló, csak én két liternél kevesebbet nem csinálok, mert nagyon szereti mindenki és hamar elfogy:)
2012. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon finom lett, csak kevés.:) 2 litert csináltam és ma már nincs belőle semmi.:D
2012. jan. 29. 14:59
 5/6 anonim válasza:
Ha madártejet ízű finomságot szeretnél inni Akkot : Kicsi cukor a tejbe :P Nagyonfincsi vaniliás :)
2012. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez lenne a madártej?:)))
2012. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!