Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Odakozmáltam a pudingot, mit...

Odakozmáltam a pudingot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sürgős dolgom volt így a puding odakozmált a fazék aljára.. így most a fazék alja fekete.. anyum nagyon mérges lesz. Hogyan tudnám kiszedni?


A házat már egy ideje szellőztetem meg szagelszívó de a szag sem múlik,de az a legkevesebb valahogy kikell szednem az éget részt..


Olvastam azt,hogy sós ízbe forraljam.. hát most azt próbálom,de nem nagyon látnám az eredményét:s

Kérlek segítsetek.


Már 50-er sütöttem pudingot soha nem volt ilyen,ha rajtam múlt volna most sem lett volna.


2012. febr. 1. 18:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tedd: Önts a fazék aljába legalább 4-5 ujjnyi vizet, tegyél bele egy kevés mosóport és önts hozzá fél deci hypot. Forrald fel. Szépen felpuhul. Ha kihül, drótmosogatóval könnyen feljön. Az egész művelet 10-15 perc. Ha még szükséges, azután kis wimmel és mosóporral átdörzsölöd. Jól kiöblíted, de inkább tiszta vizzel átforralod az edényt, hogy ne legyen hypo szaga.
2012. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Teáscsészébe, kávéscsészébe rakj szét a lakásban ecetet, az össze-szedi a füstszagot, tisztítja a levegőt!!!
2012. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ne mosóport önts bele,hanem sót vagy ecetet. Ha felforrt a víz,akár fakanállal is feltudod kaparni a ráégett részt.
2012. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kérdés, miből van az az edény. Ha zománcozott, könnyebb a dolgod, de ha fém, annak az ecet nem fog használni. Vannak a drót-dörzsik, a zománcozottat előbb-utóbb fel lehet sikálni.
2012. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"rakj szét a lakásban ecetet, az össze-szedi a füstszagot, tisztítja a levegőt!!!"


Szedi a nyavaját!!!Az ecet párolog annak a szagát lehet érezni!A szenet semmi nem oldja!

2012. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mennyi sót tegyek bele?

2012. febr. 1. 19:05
 7/25 anonim ***** válasza:

18,46-nak:

Itt senki nem beszélt arról, hogy a levegőben szén-darabok úszkálnak. Érdekes, de nálam a füst-szagot kiviszi a lakásban szétáradó ecet szaga, és csak arról beszéltünk.

Az elszenesedett lábas, az a kérdés másik része, arra mások adnak általuk hasznosnak vélt tanácsot.

2012. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy a szag dolog már megoldódott.. ecet nélkül,mert szerintem csak rontott volna a helyzeten a büdös (nekem) ecetszag,ráadásul anyum allergiás az ecetre így alapból nekem nem jó ötlet.:)


Most állok neki kiszedni,remélem kijön. köszönöm a válaszokat.

2012. febr. 1. 19:14
 9/25 anonim ***** válasza:
No de milyen anyaga van a lábasnak?:)
2012. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
fogalmam nincs. Az biztos,hogy nem teflon vagy micsoda:D De szerintem fémedény..de nem 100%
2012. febr. 1. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!