Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 25 fő részére hány cm-es...

25 fő részére hány cm-es formába süssek tortát? És hány tojásból? (3lap)

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Legalább 26 cm-es kerek forma kell. 9-10 tojás kell.
2012. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

A legnagyobb kapható forma 25 cm-es. 8-10 tojásból szoktam sütni,és 12 szelet lesz belőle.

Süss kettőt,esetleg úgy,hogy emeletesre csinálod. A tetejére egy kisebb formában süss 4-6 tojásból.

2012. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy legnagyobb kapható forma. Egy egyszerű háztartási boltban is lehet 32 cm-es kerek formát kapni. Nekem itthon a legnagyobb a 26-os, mert nem jönnek túl sokan sosem a vendégeim.
2012. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Én is egy nagy kerek fém formában sütöm a nagy tortát (31-32 cm.-es átmérőjű), dirrekt erre a célra vettük. Ekkorában lenne elég sütni a 25 főre. 3 lapot szoktam sütni, laponként 7 tojásból. Így kellően szép lapokat kapunk, és betöltve, szép magas tortát készíthetünk belőle. Így csinálom már évek óta, már vagy 20 éve. Ha nem tudsz ekkora formát beszerezni, akkor süsd szögletesre, szögletes tepsiben (kb. 25x31 cm-es), abból 30-33 szelet lesz, és azokat a lapokat is 7 vagy 8 tojásból sütheted nyugodtan. Ebből is szép magas tortád lesz, dísze lesz az ünnepi asztalnak. Jó sütést!
2012. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nayon köszönöm kedves utolsó :) sokat segítettél!
2012. febr. 4. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Én szögletes tepsit javasolnék. Egy olyan 50x30 centiset.


Két lapot sütsz, s azt mind a kettőt szétvágod. Így lesz 4 lapod.

(8 tojás, 32 dkg cukor, 32 dkg liszt, 1 sütőpor) Laponként értendő.

Ha az egyiket csokisra vagy diósra szeretnéd, akkor azt mindig a liszt oldaláról vesszük el.


Sok sikert!

2012. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!