Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell muffint sütni?

Hogyan kell muffint sütni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy egyszeru receptet, es a hozzaszolasok is biztatoak, de azt nem irja sehol, hogy a tojassal mit is kell csinalni .. Szejjel kell valasztani ? Vagy csak siman habosra keverem, mintha rantottat keszitenek ? :D


[link]


2012. febr. 4. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

áh. ez a tuti recept, amit én írok.

12 db-hoz:

15 dkg liszt, 15 dkg cukor, 15 dkg margarin ( én megolvasztom, mert úgy jobb, meg könnyebb elkeverni), 2 tojás, de nem kell szétválasztani, fél csomag sütőpor, de lehet kevesebb is, én csak ránézésre zúdítom bele, meg szoktam beletenni 1 cs. vaníliás cukrot is, de ez elhagyható. Ezt így mindet ebben a sorrendben elkeverem. Ez az alap. Ha túl sűrű, pici tejjel hígítom. És az alap kikeverése után jöhet hozzá bármi, csoki, kakaópor, citrom, narancs, túró, mazsola, lekvár... amit szeretsz. Előmelegített sütőben 20 perc alatt megsül! :)

2012. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt !! Annyi a problemam, hogy nincs merlegem, es ezert lenne jobb ez a recept :)
2012. febr. 4. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
áhh. az baj. és valamihez viszonyítani nem tudsz? hogy kimérd a 15 dkg-ot?
2012. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na de ha ez alapján csinálod, akkor sem kell szétválasztani a tojást!
2012. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

van egy egyszerű receptem. a mérce 2,5 decis bögre.

2 bögre liszt, másfél bögre cukor, egy bögre joghurt (kefír, tejföl stb) 2 db tojás, 1 deci olaj, 1 sütőpor.

a tojásokat a joghurttal kikeverni, bele az olaj, majd a cukor, a sütőporos liszt. ezzel kész az alaptészta. ettől kezdve azt teszel bele, amit szeretnél. csokidarabok, gyümölcsök nyersen, aszalva, szárítva,dió, mogyoró,fahéj, reszelt citrom,-narancshéj, mazsola, kakaó, kókusz...... végtelen.ezek is úgy másfél bögrényiek legyenek.

lazán összekevered az alaptésztával és mehet a kapszliba 3/4-ig. finom, ha a tetejére teszel egy negyed dióbelet.

180 fokos sütőbe toljuk 5 percre, majd egy kicsit visszavéve a lángot, még kb 25 percig sütjük.

vizesruhán picit pihen, utána kiszedjük, és mehet a másodig adag, mert ez 2 tepsire szóló recept.

próbáld ki nem fogod megbánni:))

üdv.

2012. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
.
2012. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! mit jelent ez az egy pont ?
2012. márc. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!