Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tokhalból lehet pörköltett...

Béla211 kérdése:

Tokhalból lehet pörköltett csinálni?

Figyelt kérdés
Kerestem a netten de nem láttam ilyen receptet ezért nem merem megcsinálni pörköltesen ne hogy elrontsam.
2012. febr. 7. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

persze, hogy lehet. igan nem olyan, mint egy harcsapaprikás , de nem lehetetlen. a lényeg, hogy készíts

egy jó dús pörkölalapot,a hagymát teljesen főzd szét mielőtt megszórod minőségi pirospaprikával. ugyanúgy fűszerezd, mint a rendes pörköltet, egy kis őrölt kömény, csipet bors, ha van egy kis lecsó, de nagyon minimális.

ha ez a jó kis alap kész, akkor tedd bele a kiengedett feldarabolt halat, annyi vizet adj hozzá, hogy éppen ellepje, de maradjon szószos sűrű a szaft. csak egyszer keverd át, nagyon lasssú tűzön rövid ideig főzd. közben csak rázogasd az edényt. hamar kész lesz. egy mokkacukrot is tégy bele, ettől nagyon kellemes lesz a szaft íze,összeboronálja az ízeket.

túróscsuszával tálalhatod is.

jó étvágyat:)

2012. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.akkor ezt így készítem el:)
2012. febr. 7. 10:07
 3/6 doboszoli ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, de valahogy én jobban kultiválom a pörköltet marhának az lábszárából, vagy nyakából.

Bocs!

2012. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is, de , mint pecásfeleségnek, néha egy jó halpaprikást is kell remekelnem. előrebocsátottam, hogy nem olyan, mint harcsából, főleg angolnából, de más halfajtából is kivitelezhető.

remélem a kérdezőnek is sikerült egy azért egy megfelelőt

készítenie:))

2012. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen sikerült köszönöm nagyon finom lett.Tegnap este el is készítettük.Jó lett nagyon tok halból is.Igazán finom ízű hal .
2012. febr. 8. 07:59
 6/6 anonim ***** válasza:

óh, nagyon örülök neki, hogy nem írtam marhaságot, bár a tejfölt kifeljtettem belőle, de gondolom ez ízlés dolga.

én mellé szoktam kínálni, hátha valaki úgy szereti.

gratulálok a finom vacsorához:)

üdv.

2012. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!