Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kell mikrós sütiket,...

Miért kell mikrós sütiket, poros ételeket enni?

Figyelt kérdés
Ennyire el lenne lustulva a nép hogy egy muffint nem bír megcsinálni? A poros szószokról nem is beszélve. Egy sajtszósz 10 perc, akkor minek kell porban venni?!
2012. febr. 10. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Miért fáj az neked, ha valaki port vesz? Nyilván gyorsabb és olcsóbb, egyszerűbb stb.


Én sem eszem ilyesmiket, de nem borulok ki, ha valaki meg igen.

2012. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A 10 éves unokaöcsém 5 éve szenved ekcémában és hasonló bőrbetegségben ilyen ételek (italok) miatt. Nem akadok ki. Csak nem tudom megérteni mért kell a szemét.. Ráadásul gyerekeknek is azt adják.
2012. febr. 10. 13:30
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem főzök poros ételeket, házilag is el tudom készíteni, semmivel sem bonyolultabb és ráadásul finomabb is. De mindenki maga tudja mivel mérgezi magát. Ha valakinek ez a jó, akkor legyen.
2012. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazad van. Mindenki maga dönt. Csak kíváncsi vagyok hogy azért mert annyira nagyon finomak vagy mert egyszerűen nem kell a főzéssel bajlódni
2012. febr. 10. 13:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb és gyorsabb elkészíteni!
2012. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb és nem kell annyit bajlódni vele. Azt viszont már vitatnám, hogy olcsóbb-e.
2012. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Van, ami olcsóbb, és van, ami nem.


Én azon röhögtem, hogy a mézes-mustáros csirke tasakos változatához a poron kívül kell: méz, mustár és csirke. :D


Ilyenkor nyilván felesleges pénzkidobás megvenni a port.


De van, ami olcsóbban kijön, főleg a levesek.

2012. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A porok mindig drágábbak! Egy zacskós leves 200-300 Ft, és van benne pár gombóc, galuska, meg egy marék zöldség. Otthon elkészítve ez nincs 5
2012. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A porok mindig drágábbak! Egy zacskós leves 200-300 Ft, és van benne pár gombóc, galuska, meg egy marék zöldség. Otthon elkészítve ez nincs 50 Ft.


A mikrós süti szerintem teljesen más. Az gyakorlatilag annyi, hogy keversz egy kis adag muffintésztát, és a mikróban megfőzöd.

Mi ketten élünk a párommal. Ha csinálok egy tepsi muffint, akkor két napig muffinon élünk, holott már nem is kívánjuk, de megszárad. De ha ugyanazt megcsinálom kicsiben és megfőzöm a mikróban, akkor megesszük és annyi. Persze süthetném sütőben is, de az sokkal tovább tartana és energiapazarlás. A mikróban 4 perc, amíg elkészül, sütőben 25. Két muffinért? Minek?


Ja, a poros szószok szerintem is viccesek, nálam a bolognai a csúcs, kell hozzá még tészta, hús, paradicsomszósz, sajt... tehát a tasak gyakorlatilag sót, oreganót és bazsalikomot tartalmaz. No meg színezékekket és ízfokozókat, ami viszont felesleges.

De nem különösebben izgat. Ha valakinek jó a tudat, hogy porból csinálja, hát csinálja. Amúgy olyan, mint a kőleves :D ott is megszívta a buta néni, itt is megszívja a buta vásárló.

2012. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pl. bolognai, milánói stb. jóformán csak fűszereket tartalmaznak, de hát melyik konyhában ne lennének meg ugyanazok a fűszerek?
2012. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!