Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kell mikrós sütiket,...

Miért kell mikrós sütiket, poros ételeket enni?

Figyelt kérdés
Ennyire el lenne lustulva a nép hogy egy muffint nem bír megcsinálni? A poros szószokról nem is beszélve. Egy sajtszósz 10 perc, akkor minek kell porban venni?!
2012. febr. 10. 13:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én pl a sajtszószt brokkolis-baconos sült tésztába szoktam tenni.Semmi másért, csak azért mert jó ízt ad neki.

Igaz hogy ugyan annyi idő elkészíteni, de pl a sajtszószba (még a porba is) kell egy kevés márvány sajt az íze miatt.

Miután meg nem esszük nem fogok belőle 10dkg-ot sem venni, ha meg bemegyek a boltba hogy kérek 0,5 dkg márványsajtot, mert kb annyi kell a szószba lehet hülyének néznek, és nem is adnak...


Mikrós süti.., ugyan az van benni mint a muffinba tojás-liszt-tej, akkor mért is lenne káros??

Nem vagyunk lusták muffint sütni, sőt, de amikor éjszaka rámjön az édesség ehetnék, vagy egy hétvégén amikor egyedül vagyok és tudom hogy muffinból is csak 2db-ot ennék meg, akkor nagyon is megfelel a mikrós

2012. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A mikrohullámú sütőben a villámgyors rezgések következtében az ételek molekulái rövid időn belül degenerálódnak. A degenerált ételtől, degenerált molekuláktól nem lesz egészséges sejtépítés az ilyen ételeket fogyasztó ember szervezetében, hanem előbb-utóbb egyre jobban elhatalmasodó degeneráció indul meg a szervezetében, éppen ott, ahol a szervezetén belül a leggyengébb az immunrendszer állapota. Ez már a rák előkapuja, mert ha rendszeresen mikrohullámú sütőben főzött, melegített ételeket fogyaszt valaki, akkor előbb-utóbb daganatos beteggé "eszi" magát.
2012. febr. 10. 14:29
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ez a veszély fennáll. De még nem bizonyított.

Másrészről meg szerintem a mikró még a legkisebb kockázattal járó dolog. A mobiltelefonok sokkal károsabbak, főleg hogy általában az ember egész nap magánál hordja őket, tehát közvetlenül saját magát teszi ki sugárzásnak. Az autók között közlekedni szintén káros. És még sorolhatnám. Miért pont a mikró a mumus?

2012. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Minden lehet veszélyes és káros, nem csak a mikró. A levegő is, meg az ételek, amiket árulnak.
2012. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem mumus csak simán kihagyható. A telefont nem nyelem le, nem jut a bélrendszerembe ami a legfőbb védekező szervünk. Nem kötekedésképp tettem ki a kérdést. Puszta kíváncsiságból. Pro-kontra
2012. febr. 10. 14:40
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem nyeled meg de jobbik esetben egész nap a zsebedben van, rosszabbikban a nyakadban hordod a szíved előtt.

Amikor telefonálsz, közvetlenül az agyadat éri a rádió sugárzás...

De őszinte legyek, nem tudom elhinni hogy nincs a konyhádban mikró és nem használod.

De legyen, nem használsz mikrót.Akkor is beviszed a szervezetedbe a hihetetlen sok szemetet, csak úgy mint bárki más...

2012. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Beviszem bizony, de amit gond nélkül ki tudok hagyni azt kihagyom.Nem kell még több káros anyag a szervezetembe, főleg azért nem mert "finom". Nem használok mikrót. Az hogy más megeszi engem nem zavar. Telefont táskában hordok egyébként.
2012. febr. 10. 15:24
 18/18 anonim ***** válasza:

Én szeretem mert pl a sajtszósz (nállunk is a márványsajt miatt) nem megoldható házilag, a bolognaihoz elmondanám h paradicsom püré nem kell (Ami kell még a porhoz: hús, tészta sajt, víz. És a szósz negyed annyi idő alatt kész mintha magad csinálnád. A többit meg am is meg kell venni meg mág ugye paradicsompüré...stb. Szval ez pont h nem drágább), és amúgy is gyorsabb. Nincs mindíg időm főzőcskézni. Majd ha főállású anyuka leszek, egész nap otthon a gyerekkel akk nem főzök porokból. Amúgy mindenki egye azt amit szeretne.

És ez nem azt jelenti h egyet értek azzal h a kisgyerekeket is porral etessék ( de egy felnőttnek nem sok baja lehet tőle), de ugyan úgy nem szabadna ráeröltetni pl a vega életmódot. Mert egy kisgyerek még abba is könnyen bele betegedhet

2012. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!