Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol rontottam el? Krumplipürét...

Hol rontottam el? Krumplipürét csináltam, de rettentő nyúlós lett. Igaz most botmixerrel pürésítettem, és már ekkor ilyen állagú lett, vaj és tej még nem is volt benn. Lehet, hogy a krumpli fajtája miatt ilyen?

Figyelt kérdés
Eddig pirosból nem csináltam (nem tudom a nevét), a sárga burgonyából készültnél ilyen gondom soha nem volt, vagy kicsit hagynom kellett volna hűlni?
2012. febr. 12. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abotmixertől ilyen. Nem szabad mixelni, csak törni. Törtkrumpli.
2012. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A botmixertől lett olyan. Egyszer nekem is sikerült ilyet csinálnom, olyan lett, mint a gumi. :)

A kések ahogy összetörik a krumplit, a keményítőtől lesz ilyen.

Nagyon forrón kell krumplinyomóval összetörni a vajjal.

2012. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még krumplipürét nem törtem még botmixerrel, de a kislányomnak mindig ezzel pürésítettem még pici korában a krumplit is és soha nem volt ilyen, bár neki mindig sárga krumplit főztem.
2012. febr. 12. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Fözzél még párat, de azt már simán törd össze, aztán keverd össze.
2012. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
dobd ki, ez nem ehető. Főzz újat!
2012. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A krumplitól is lehet olyan, vagy ha kiázott belőle előzőleg a keményítő (sokat volt beáztatva)

Akkor szokott ilyen csirízes lenni.

2012. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
megerősítem a botmixeres válaszokat. nekem is egy gusztustalan pempő lett belőle...soha többet nem botozom, a sima nyeles krumplitörővel finom krumplipürét tudok készíteni.
2012. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!