Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok venni fagyasztott...

Szoktatok venni fagyasztott csirkemájat?

Figyelt kérdés
Szupermarket-ből venném.Olcsóbb ebédötleteket tudtok adni?
2012. febr. 16. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen szoktam venni ...


Rizses zöld borsós csirkemáj .

resztelt máj , rántott máj , lecsóba bele lehet főzni ,

kenyére lehet májas krémet csinálni ,

hagymás májas krumplival,

tejszínes spagetti májal ,paradicsomal.

2012. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem. nem szeretem a májat.
2012. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ma (igaz, hogy sertésmájból) resztelt májat készítettem. Szoktam fagyasztott csirkéből is. Ha benne van a szíve is, akkor azt vékony karikákra szelem, és már a hagymával együtt felteszem puhulni, így amikor a máj is kész, a szívkarikák is puhák.


Más:

Süss szalmakrumplit, tedd a tányér egyik felére.

A csirkemájat forgasd lisztbe, azt is süsd meg, rakd a tányér másik felére.

A lisztbe forgass szálára vágott vöröshagymát, és a legvégén süsd meg azt is piros-ropogósra, ezzel beborítod a krumplit+májat. A tetejét megszórod borssal, törtpaprikával. Gyors és finom vacsi!


De a szívből-májból készíthetsz rizseshúst is, vagy egyszerűen paprikás-krumpliba is belefőzheted.

2012. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
De miért fagyasztottat?Én nem bízok benne.Vegyél mindig frisset!Olcsó ha veszel alsó vagy felső combot rántani.Én szoktam sütni csirkeszárnyat.Darált húsból(persze amit előtted darálnak le)egy kis sűrített paradicsomból kis sonka vagy még olcsóbb a párizsi egy kis spagetti.....Krumplis tészta.
2012. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És ugyanúgy finom lesz ha abból főzök?Párom szereti én meg a kisfiunk nem.És így jobban megéri megvenni.Spar-ból szoktam venni darált húst, és nagyon finom.Múltkor anyukám vett baromfiboltból (elég jó hely),és mindenféle csomó volt benne.Képzelhetitek milyen volt a karácsonyi fasírt.Bocsi az offért.

Várok még ötleteket.Az eddigieket is köszönöm.

2012. febr. 16. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:
A párizsi, a virsli és hasonló felvágottak a feldolgozó üzemekben megmaradt "vegyes-felvágottak", én azokban nem bízok, nem tudom mi mindent darálnak bele. Inkább eszem a májat, mint azokat a mindenféléből összedarált akármit.
2012. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

semmi bajom a fagyasztot csirkemájjal. kiolvasztom, átvizsgálom, nincs-e esteleg epe rajta, megmosom és már főzöm is. reszelteltmáj, rántottmáj, lecsós máj,hagymás sült máj, májrizottó, és gyakran készítek belőle házi máspástétomot is.

egyik legolcsóbb étel.

2012. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!