Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sima piskótatésztába milyen...

Sima piskótatésztába milyen ízt vált ki a fahéj?

Figyelt kérdés
Finom lesz tőle a tészta vagy inkább hanyagoljam?
2012. febr. 21. 13:26
 1/3 anonim válasza:
Fahéj ÍZT. Nagyon finom lesz tőle én már próbáltam. Két teáskanállal kell 50 dkg liszthez.
2012. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a mézeskalács fog eszedbe jutni róla:) szerintem finom.
2012. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon finom lesz tőle. Többször csináltam már. Bármilyen lekvárral töltve, mint piskótatekercs, tuti siker. Én akkor készítettem, amikor piskótatekercs-szeletekből készítettem egy nagy, gömbölyű aljú tálban tortát, amit előzőleg folpackal gondosan kibéleltem, és szépen belerakosgattam a szeleteke, krémet felváltva, amíg a forma tele nem lett. Ekkor a tetejét is betakartam fóliával, és 1 éjjelre a hűtőbe tettem. Másnap kicsomagolta, rátettem 1 kerek tálcára, kiborítottam, és levettem a fóliát. A piskótákat meg egy kicsit megbolondítottam, mert az egyik síma sárga volt, a másik kakaós, a3. fahéjjas, a 4.-et pisos ételfestékkel színeztem, és rózsaszín lett, az 5.-be zöld színezéket tettem, a 6.-ba kéket, a7.-be bíbor színűt (bordós lett tőle), még narancssárgát is csináltam. Mindet lekvárral töltöttem, de nem egyformával. Volt sárgabarackos, epres, szilvadzsemes, és elég meglepő, de szilvalekváros is. Nem is gondoltam, hogy azzal milyen finom a fahéjjas piskóta.Főleg, hogy én még szilvalekvár főzésekor teszek is bele fahéjjat. A tálba pedig a piskótákat úgy tettem, hogy kívülről azért szépen mutasson, tehát minden színből legyen benne. Egyszer próbáld ki te is. Jó sütést! (mondjuk akkor jó ezt csinálni, amikor olcsó a tojás!)
2012. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!