Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Baconbe tekert csirkemellet...

Baconbe tekert csirkemellet hogy csináljam, hogy ne legyen száraz a hús? Mit ajánlotok mellé? Salátát?

Figyelt kérdés

2012. febr. 21. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is: majdnem biztos, hogy kapsz majd olyan választ, miszerint "bármit csinálsz vele, száraz marad, mert a csirkemell ehetetlen, stb.", szóval ezt itt most előzzük meg. :D

Szerintem próbáld meg bepácolni néhány órára, vagy akár egy egész napra is, olajba, fűszerekbe, hagymával, fokhagymával.

A másik megoldás, amit el tudok képzelni, hogy sütőzacskóban sütöd, nekem az általában beválik még a csirkemellnél is. Csak befűszerezed, betekered baconbe, még zsiradék sem kell, beteszed a zacskóba, és puhára párolod. A végén szétvághatod a zsák tetejét, hogy megpiruljon a bacon.

Én salátával, esetleg vajas krumplipürével tálalnám - semmiképp sem rizzsel vagy sült krumplival, mert azok "száraz" köretek.


Remélem, sikerül, jó étvágyat hozzá. :)

2012. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen salátát tudnál elképzelni vele?
2012. febr. 21. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktam túlbonyolítani a dolgot, paradicsomot, uborkát, vörös- és lilahagymát, esetleg paprikát leöntök cukros-ecetes-vizes lével, összekeverem, állni hagyom 2-3 órát, és tálalom. Amit nagyon tudok ajánlani, az a tejfölös uborkasaláta, vagy esetleg a tzatziki.

De a baconos csirkemell mellé egyéb köretek helyett el tudok képzelni egy majonézes krumpli- vagy kukoricasalátát is.

(Első válaszoló voltam.)

2012. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy begöngyölöm, és nagyon forró serpenyőben forró olajban (kevés) hirtelen sütöm ki. persze ehhez vékony szeletek kellenek, hogy átsüljön:)
2012. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fokhagymás joghurtba, vagy tejbe is áztathatod egy-két órát, abban is jól puhulnak a hús rostjai. utána egy kicsit letörölgeted, kikent tepsibe teszed a baconba tekert csirkemelleket. pirulásig sütöd. hamar megsül.

saláta is egyszerű. egy kígyóuborka héjastól kockákra vágva, hozzá 1-2 paprika, paradicsom, 1 lilahagyma, szintén kockákra illetve a hagyma vékonyra vágva, finoman sózva, borsozva és kecsappal nyakonöntve.Friss, ropogós, pikáns.

2012. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!