Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menzán hogy csinálják a rizst?

A menzán hogy csinálják a rizst?

Figyelt kérdés

hogy lehet olyan jóra megcsinálni?:O

ettem már sokféle rizst, de ami ahhoz hasonlít, sosem. Hogy lesz olyan relatíve száraz?



2012. febr. 21. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Tescos :D
2012. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

zsairadén pirítsd át rizst, majd másfélszeres mennyiségű forró vízzel öntsd föl. ha újra forr, akkor sózd meg. fedő alatt addig főzd, míg ezt a vizet beszívta. zárd el a gázt, a rizst tedd hátra, és dupla konyharuhával takard le.

20-25 perc múlva villával lazítsd föl, szép pergős, nem

cupákos rizsed lesz.

2012. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*zsiradékon...
2012. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen : )
2012. febr. 21. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
én tapasztalatom szerint menzás zacskós rizst adnak. de amugy tényleg nem rossz.
2012. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

akkora mennyiségben csaknem érné meg zacskósat csinálni, nem ?

amúgy nekem a zacskósrizsem sem lesz olyan, mint a menzán.. :DDDD

2012. febr. 22. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedvencem: olajon apróra vágott hagymát átlátszósra=üvegesre pirít, átöblített (ha nem gyorsrizs) rizst bele, átkever, pirongat, annyi vegetás stb.fűszeres vizet önt, hogy rizst elfedje, lefed, kislángon párol, amíg vizet felszív, közben nem keverni, mert összeragad, csak néha, megkóstol, ha túl száraz, vizet rá. Univer majonézzel isteni.(Meg borsóval, meg kukoricával... ) Jó étvágyat!
2012. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi:D
2012. márc. 13. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!