Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fánk készítése, kelesztése...

Fánk készítése, kelesztése este másnap is süthetem?

Figyelt kérdés
Elég hülyén fogalmaztam meg fent a kérdést.Szóval az lenne a kérdésem,hogy ma este készítettem össze a fánkot(kelesztettem is),de csak holnap sütném meg reggel.Addig ha a hűtőbe rakom nem lesz baja?vagy lehet egyáltalán ilyet csinálni?:) Előre is Köszi:)

2012. febr. 9. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem, mert túlkel, és nem lesz jó a tésztája.
2012. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hűtőbe teszed, nem kel túl, viszont a hideg meg nem tesz jót az élesztőgombáknak. A kelt tészta elég érzékeny, szerintem ne várasd...
2012. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ne tedd!!!!!

Még ma este süsd meg! Ha hütöd, elpusztul az élesztőgomba, és összeesik. Ha nem hűtöd, túlkel.

Egy tanács: legközelebb, hasonló helyzetben dagaszd be a tésztát, majd hűvös helyen kelesztheted egy éjszakát (de csak hűvös helyen, akkor sem hűtőben!)

2012. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz baja a hűtőben. Én lángost szoktam így csinálni, reggel kiszaggatva kell még egy kicsit keleszteni.

Különben az elég nagy butaságnak hangzik, hogy az élesztőgomba elpusztul a hűtőben. A boltban is hűtőben tartják, sőt otthon is - én legalábbis - felhasználásig a hűtőben tárolom, és nem pusztul el tőle. Akkor a tésztában miért pusztulna? :)


Csak az a lényeg, hogy nehogy alufóliába csomagold, mert egy kicsit a hűtőben is kel, és ha elszakad az alufólia, macerás a kis darabokat kiszedegetni. Inkább folpack vagy zárható tál.

2012. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Be kellett volna tedd a hűtőbe rögtön az összegyúrás után és akkor lassú kelesztéssel reggelre pont jó lett volna...nem lesz semmi baja, reggel ha kiveszed hagyd kicsit viszzamelegedni, kelni, utána süsd csak...
2012. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ.Végül betettem a hűtőbe mert nagyon fáradt voltam ahhoz h kisüssem most fogom megcsinálni de előtte kicsit összegyúrtam és meleg helyen hagyom kicsit.Majd irok h milyen lett :D
2012. febr. 10. 09:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Na milyen lett? :)
2012. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gyönyörű lett és finom,semmi baja nem volt :)
2012. ápr. 3. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!