Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi vaj kell a pezsgős...

Mennyi vaj kell a pezsgős sütibe, ami mindössze 25 dkg lisztből,5 ek pezsgőből és x dkg vajból áll?

Figyelt kérdés
Ebből pogácsát sütünk,még melegen vaniliás cukros porcukorba forgatjuk.

2012. márc. 6. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 10 deka vaj mehet bele.
2012. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezekben sem vaj,sem pezsgő nincs.

2012. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyszer csináltam már pezsgős sütit,de nem találom a receptjét. Ma a Tv Paprikán csíptem el,de a gyerekeim kicsit hangosak voltak,így nem hallottam,hogy mennyi vaj kell bele. Ami nekem volt recept is 5 ek. pezsgő kellett,a vajat bele kellett reszelni a lisztbe,ezt össze gyúrni, és semmi más nem kellett a tésztájába.
2012. márc. 6. 20:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt errefelé bodagnak nevezik, és az teljesen más, amit belinkelt a kedves válaszoló. Persze Szatmárban a szódabikarbonátot pezsgőnek hívtuk.. Volt is belőle félreértés, mikor megadtam a mézes piskóta receptjét a Dunántúlon valakinek. Akkurátusan beleírtam, hogy"egy kávéskanál pezsgő", mégse sikerült az ismerősömnek. Kérdem tőle, mit rontottál el vajon. Mire ő:" Nem az lehet a baja, hogy sajnáltam megbontani egy üveg pezsgőt egy kávéskanál pezsgőért, inkább tettem helyette egy evőkanál pálinkát..."?!
2012. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!