Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fánkot 1 tojásból és nagyon...

Fánkot 1 tojásból és nagyon kevés tejből is lehet csinálni? :S (tovább lent)

Figyelt kérdés
Szóval csak keveset szeretnék, kb. 6 darabot, lisztem van és élesztőm is meg még ha jól tudom víz, cukor, csipetnyi só jár bele, ami van itthon. Tojásom csak egy van sajnos és tej is nagyon kevés, fél bögrényi. :S Így is meg lehet csinálni? :S Olvastam recepteket, ha valaki ki tudna segíteni, nagyon megköszönném.
2012. márc. 7. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mérj ki 30 dekányi lisztet, ahhoz a langyos , cukros tejhez morzsolj 2 dekányi élesztőt,hintsd le liszttel, futtasd fel, tedd a liszthez, tedd hozzá a tojást, 2 evőkanálnyi cukrot, jó csipet sót, dagaszd meg egy kis meleg vízzel, hagyd kelni 20 percet meleg helyen. Utána gyúrd át, nyújtsd ki, kiszúrod, 10 percet még kel, utána sütheted.
2012. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a sárgáját kell hozzátenni?
2012. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, fel is pontozlak természetesen! :)

Mindent értek a receptben, egyedül a dagasztást nem... Az azt jelenti, hogy kevés langyos vizet töltök a lisztes dologhoz és jól meggyúrom?

2012. márc. 7. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát,olyasmi, csak a mozdulat más, mert dagasztáskor lágyabb tésztával dolgozunk nagyobb mozdulatokkal, hogy a tészta jó levegős legyen, megemelgetjük, felfelé húzzuk a tenyerünkbe fogott tésztát. Gyúráskor pedig inkább összenyomkodjuk .
2012. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fakanállal kell dagasztani egy nagy tálban, hiszen a fánk tésztának lágynak kell lenni, gyúrni nem tudod.
2012. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!