Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok bevált alap muffin...

Tudtok bevált alap muffin receptet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be nagyon:

[link]


Finom, és kissé ragacsos, szaftosra sül. A kapszliba sem ragad bele.

2011. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló által belinkelt receptet már én is megsütöttem, mert a kisfiam tej- és tojásallergiás. Nekem nagyon érződik benne az olaj, de másnap sokkal finomabb.


Nekem ez az alapreceptem, bár ezért az egyik ismerősöm, majd leszedte a fejem, hogy ez nem muffin recept, de nekünk tökéletes!


25 dkg margarint felolvasztok, habosra keverem 15 dkg kristálycukorral (eredetileg 20 dkg-mal csináltam, de nekünk túl édes úgy), majd belekeverek 1 vaníliás cukrot és 3-4 tojást.

25 dkg lisztet elvegyítek 1 sütőporral és 1 kk. fahéjjal, majd ezt gyors mozdulatokkal a margarinos masszához keverem. (Karácsony előtt mézessütemény fűszerrel szoktam ízesíteni, nem fahéjjal.)


Ez az alapreceptem, én ebbe szoktam apróra vágott almát, banánt, csokit, zselés cukrot, franciadrazsét vagy éppen semmit keverni. 180 fokon, légkeverésen sütöm kb. 20 percig.

2011. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10 dkg margarint mikroban kicsit meglangyitok

15 dkg cukorral habosra keverm

2 db tojás egyenként mellé

20 dkg lisztet

10 dkg 'lazitó anyagot' (darált dió, kókuszreszelék...)

1 cs. sütőpor kis adagokban belé keverni

1 ek aroma vagy

1 mk. fűszer fahéj, gyömbér

2011. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!