Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mien sütit vagy tortát süssek?

Mien sütit vagy tortát süssek?

Figyelt kérdés
Ma van anyunak a névnapja és meg szeretném lepni valami egyszerűvel és mégis finommal. Köszönöm

2012. márc. 10. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
EGY PUDINGOS GYÜMÖLCSTORTA SZERINTEM TÖK JÓ.
2012. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

van gyümitorta vagy muffin formád. arra van jó receptem.

de sima tepsis is egyszerű a kakaós lepény.

25 deka liszt, 25 deka cukor,2,5 deci tej, 10 deka margarin vagy vaj, 1 tojás , egy sütőpor, két jó evőkanál keserű kakaópor.

a margarint a cukorral , tojással jól kikevered, hozzáadod apránként a tejet, a sütőporos liszte, kakaót.

sütőpapíros, vagy zsírozott lisztezett közepes tepsibe öntöd, és tűpróbáig sütöd.

lehet a tetejére meggyet szórni, vagy sütásálló lekvárt kockára vágva, de mazsolát is lehet belekeverni.

kb 180 fokon kell kezdeni sütni úgy 5 percig, majd egy kicsit mérsékelve még kb 25 perc.

simán félbevágva lekvárral megkenve, kockákra vágva, porcukival megszórva is finom.

2012. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Dobj össze egy jó somlóit :) Én is azzal kacérkodok...

Bármilyen piskóta szerű tésztát összevagdalsz kockákra, készítesz vanília és csoki krémet (Aranka vagy Gála), ezt rákanalazod, megszórod egy kis dióval (ha van), rakhatsz rá olvasztott csokit egy picit, majd megküldöd tejszínhabbal :)

Mennyei :)

Ha van egy kis rum, meglocsolhatod vele a lapokat!

2012. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
75%
előző válaszoló, én a somlóihoz szoktam tenni meggyet!:) isteni! próbáld ki;)
2012. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!