Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen elállós sütiket ismerte...

Milyen elállós sütiket ismertek? (linzerkarika, darálós süti. Stb)

Figyelt kérdés

Április közepe felé fogok szülni és húsvét után szeretnék nekiállni előre sütögetni.

Az első gyerkőcnél linzerkarikát és darálós sütit sütöttem és amikor "bejelentkezett" valaki babalátogatóba, csak a lekvárt kellett betölteni a linzerbe és kész is volt a süti.

Tudom lehet venni már nagyon sokféle előre gyártott sütit, de azért a házi még is csak jobb. (Egyszer már megjártam, hogy gyorsan kellett, vettem ilyet és ehetetlen volt). De ha esetleg tud valaki valami finomat javasolni azt sem vetem el. Csak szeretek sütni és ebben a kislányom is tud segédkezni (3,5 éves)

Pici babával + ugye a nagyobbal már nem lesz időm (és szerintem kedvem sem) órákat a sütéssel foglalkozni.

Persze mindig van itthon sós rágcsálni való, de a mamák és dédik elé mégsem tehetek sós mogyit. :)


2012. márc. 12. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom neked. Én neveztem el gesztenyés sütinek, de gesztenye helyett lehet mák vagy dió.



Gesztenyés kifli

50 dkg vaj

25 dkg porcukor

84 dkg liszt

32 dkg gesztenye/dió/mák

1 csipet só


Összegyúros és úgy vágod fel, mintha nudlit csinálnál, majd kifli alakúra hajtod és megsütöd.

Ha az alja kezd barnulni akkor már jó! Hónapokig eláll.

2012. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

itt nézz körül:


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 12. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Szaggatott szalagárés.

Nekem még van a karácsonyiból, most már egy kicsit kemény, ezért tea mellé eszem, de ezt leszámítva semmi baja.

2012. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, a receptjét is leírhatnád a szalakális sütinek.

a kedves kérdezőnek megkeresem a kedvenc vaniliás kifli receptemet, és nemsokára írom is:)

2012. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen leírom majd, csak nekem is el kell kérnem, mert most tőlem 120 km-re van a receptem... :) Ha meglesz beírom
2012. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Írom is a vaniliás kifli receptjét.

hozzávalók: 25 deka liszt, egy késhegynyi sütőpor, 12,5 deka cukor, 1 csom.van.cukor, 2 tojás sárgája, 20 deka lágy margarin, 10 deka darált dió.

a hozzávalókat összegyúrjuk, és ceruza vastagságú hengereket formázunk, amelyeket 4-5 centisre vágunk. a széleit kicsit elkeskenyítjük és kifliket formázunk.

sütőpapíros tepsibe rakosgatjuk, nem túl közel egymáshoz. előmelegített kb 180 fokos sütőbe kb 25 perc alatt megsütjük. még melegen megszórjuk vaniliás porcukorral, majd , ha kihűltek ismét megforgatjuk a cukorban.

ez legalább 2 tepsire való, de érdemes többet is csinálni, annyira finom, omlós és sokáig eltartható.

üdv.

2012. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előre is köszi a receptet, remélem a többiek nem haragszanak, hogy egymással értekeztünk.

egy jó recept mindnyájuknak hasznos lehet.

üdv.

2012. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sok jó ötletet kaptam és a kifliket a lánykám is imádni fogja.

Nem baj, ha egymásnak is írtok én is szoktam a válaszolóktól is kérdezni, ha valami érdekel. :)

2012. márc. 13. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!