Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért esik össze a sütemény?

Miért esik össze a sütemény?

Figyelt kérdés

Teljessen mindeggy, hogy milyen fajta, piskóta, kever süti vagy muffin. Meg emelkedik 2*-ére, majd amint elzárom a gázt elkezd összeesni.

A sütés elég ideig tart,ez nem lehet gond.

Próbáltam rögtön kivenni a sütőből, próbáltam bennthagyni a sütőben, meg rögtön kivenni a tepsiből, de az eredmény ugyanaz.


2012. márc. 12. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elő kell melegíteni a sütőt forróra.
2012. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fa pálcikát szúsj bele h megnézd megsült-e. Nűllam az volt a baj h fémmel néztem és arra nem tapadt de összeesett. Egy félig nyers piskóta kelett ahoz h rájöjjek h nem jó a fém pálcika
2012. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miközben sül a süti, ne nyitogasd a sütő ajtaját, csak ha már úgy érzed kész kell lennie (az idő alapján). ez a piskótáknál nagyon fontos.

Ha erre odafigyelsz, nem tudom mi lehet a baj.

2012. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

bocs hogy ezt írom de szerintem az a régi sütőd van igaz amit alul kell gyufával begyújtani? Ha igen akkor tudom mi a gond! Szar a gáztűzhelyed:) ne aggódj enyém is, annyira rossz hogy csak sütés nélküli sütiket tudok csinálni :/ Például: Sütni akartunk sógornőmmel tortát szépen felemelkedett,tűpróba minden, aztán kivettük összesett.. Ugyannazzal a recepttel hozzávalókkal megcsináltuk az ő sütőjükbe ami légkeveréses meg modern azzal gyönyörű lett:) Én albérletben lakok nagyon nem rendezkedek be bár azért valamikor veszek szerintem egy gáztűzhelyet de ha nekedis ilyen van és ez a problémád akkor te is próbálj beruházni rá.. Nem is értem nagyanyáink hogy sütöttek benne, valaki elmagyarázná énis örülnék!

L 20

2012. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a "szarabb" sütőm van, albérletbe lakom szintén. Alul begyújtós, kb 10000 éves, de soha nem esett még össze sütim. Legalábbis ebbe a sütőbe nem :). Kicsit gyakorlottabb vagyok, mint az elmúlt években. Szerintem fontos minden, például a piskótánál, hogy hogyan keverjük ki a tojást a cukorral, milyen sorrendbe adagoljuk, stb.
2012. márc. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Milyen gyufás sütő...??? Nekünk is az van, gázsütő, gyufával gyújtom be, és nem esik össze csak a család, hogy milyen finom minden...

Nagyanyám kevert piskótatésztákat fás csempekályhában sütött, soha nem esett össze...nem a sütő miatt van...gyakorolj egy kicsit, legyél figyelmes és sikerülni fog. :)

2012. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
de mondom ugyanazzal a recepttel sogórnőmnél meg tudtuk csinálni a tortát légkeverésessel és csak 1 nap különbségről beszélek :D! amikor meg még szüleimmel éltem ott is a légkeveréses sütővel olyan muffinokat csináltam hogy 5 perc alatt elfogyott mindig! Elötte meg ugyanilyen sütőben (akkoris még édesapámmal) albérletben ottis ilyen alulgyújtós sütőben összeestek a muffinok! ugyanaz a recept.. akkor??:D
2012. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

a sütőt mindig előmelegítem, a süti biztos, hogy megsül benne rendesen, már cserepet is tettem a sütő aljába.

Semmi változás.

Én is azt gyanítom, hogy a sütővel van valami gond, jó régi és gagyi minőségű. Még a gázláng is elalszik néha magától, a hőmérsékletet sem lehet állítani, csak két fokozat van rajta : nagy láng vagy kis láng.

Szóval tuti sütőcsere, csak most nincs rá pénzem.

Azt gondoltam talán van valami trükk erre a problémára.

2012. márc. 13. 13:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a tűpróbához sajna ki kell nyitni a sütőt.
2012. márc. 13. 13:22
 10/13 anonim ***** válasza:
de a tűpróba az a sütési periódus végén van, ha jól csináltad akkor már nem eshet össze...az elején nem szabad kinyitni a sütőt amikor emelkedik a tészta...
2012. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!