Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti meddig szoktátok főzni a...

Ti meddig szoktátok főzni a barna rizst?

Figyelt kérdés

Én 1 óráig főztem,és kemény maradt.Már nem bírtam megvárni,így megettem, de tényleg ilyen sokáig kell főzni?Természetesen forró lobogó vízben főztem.

Köszi


2012. márc. 15. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Előző nap be kell áztatni. Azért fő lassabban, mint a fehér rizs, mert hántolatlan.


Áztasd be, még így is jóval több lesz a főzési idő a megszokottnál, de valamivel azért könnyebben megpuhul.

2012. márc. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 30-40 perc alatt(lassú tűzön, fedővel) simán megfő.
2012. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én sose áztatom. Még ilyenről nem is hallottam, pedig bio boltban is vettem már és sem az eladó sem a címke nem említett ilyen eljárást.
2012. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kuktában elég hamar megfő (20-25 perc).

Ha meg ereszti a pénzkereted, akkor vegyél előgőzöltet, vagy feltártat. Azok elvileg könnyen megfőnek. (Gyakorlatban nem tudom, eddig csak simát vettem)

2012. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor beáztatom,ez ilyen tasakos egyébként.De a végén már kiszakítottam,úgy főztem,még fél órát,de nem lett jó.Köszi mindenkinek!
2012. márc. 15. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Ja! Én azt nem ismerem, de ha mondjuk nem akarsz túl drágán barna rizst venni akkor ajánlom a Spar-ban kapható Nagykun Barnarizst, 400Ft/kg, én is vettem már, és ugyanolyan, mint a bioboltos!(ez úgy kész van ahogy feljebb írtam!:)

2012. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ezt 130 ft-ért vettem,lehet azért ilyen.
2012. márc. 16. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!