Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Égő, ha egy városi embernek,...

Égő, ha egy városi embernek, aki jön hozzánk vendégségbe falura paprikás krumlit főzünk neki galuskával bográcsban?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit főzzünk helyette, ami nem túl drága?
2012. márc. 16. 19:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

nem, egyáltalán nem, de egy kis kóbászt azért tegyetek bele.

egy városinak a bográcsos kaja inkább különlegességszámba megy.

én szívesen mennék ilyen meghívásra:)

2012. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az hibátlan!Mit gondoltál? A "városiak" lazacot esznek beluga kaviárral??
2012. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne már...

Én városi vagyok, de imádom a paprikáskrumplit, egy bográcsosért meg tuti odalennék. :)

2012. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem égő egyáltalán, főleg, ha az a városi ember "egyszerű -hétköznapi -féle" nem pedig az az "uras", jobbhoz szokott féle ember. Nem tudom igazán megfogalmazni, de biztosan érted. Az a lényeg, hogy szeretettel fogadjátok, szeretettel főzzetek neki, nem pedig az, hogy éppen mit. Ha még egy jó kis pogácsát, vagy pitét is sütsz utána, akkor meg egyenest királyi lesz az ebéd. Én szívesen mennék, pedig falusi vagyok. Jó készülődést!
2012. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem égő, különösen, ha valóban jut bele egy kis füstölt kolbi is.

Ha pedig az udvarból egy kisebb csirke öngyilkos lenne, akkor a bográcsos csirkehúsos tarhonya is tökéletes.

Ha a vendég vacsira is marad, és az időjárás engedi, egy kis tábortűz melletti szalonnasütés, 1-2 pohár borral is jó program lehet.


Ha mégsem lesz elégedett, legközelebb nem megy hozzátok vendégségbe.Egyébként ha normálisan gondolkodó ember, akkor nem azért megy, hogy ott nálatok egye magát degeszre, hanem azért, hogy lásson benneteket, beszélgessen veletek, tehát nem hiszem, hogy megsértődne.

2012. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen mennék hozzád vendégségbe, pedig vérbeli pesti vagyok. Imádom a paprikás krumplit.
2012. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
kevés olyan ember van, aki nem szereti a paprikás krumplit. Legfeljebb akkor nem fog örülni neki, ha már otthon is 3 napig azt evett.
2012. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem égő, mert a bográcsosnak teljesen más az íze, aromája.
2012. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Olyan emberről van szó, aki itt nőtt fel velünk, csak elkerült a "nagy" városba!

Köszi, akkor ez lesz!

És mit csináljak mellé desszertnek?

2012. márc. 16. 21:12
 10/21 anonim ***** válasza:
Desszertnek? Egy jó adag fánk lekvárral? Vagy ahogy valaki írta, pogácsa, sajtos vagy töpörtős? Esetleg almáspite, vagy túrós-lepény? (Bár ma már nem is olyan olcsó a túró) De lehet egy adag rizskoch, ha valami gyümölccsel (befőttből) tudod feldobni, az is jó. Ha valami piskótát összeütsz. A piskóta-tekercshez csak egy kis lekvár kell.
2012. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!