Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diabetikus sütemény vagy akár...

Diabetikus sütemény vagy akár torta? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Apunak most állítják be a inzulint... egy hétig lesz bent.. és szeretném meglepni egy diabetikus sütivel... valaki tudna nekem egy egyszerűbb receptet írni ? ami pénztárca kímélő..?? de finom is :) mert ő nagyon édes szájú volt.. és szeretném ha nem érezné emiatt rosszul magát hogy nem ehet már csokit... ezért akarok neki egy fini kis egyszerű diabetikus sütit csinálni.... előre köszi ha valaki tud segíteni...
2012. márc. 18. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehet egyáltalán addig otthonit, míg beállítják a cukrát a kórházban? Kérdezd meg előtte az orvost, nehogy baj legyen.
2012. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy csinálhatsz bármit, csak cukor helyett édesítőt raksz bele. A csokit is helyettesítheted diabetikus csokival.
2012. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt a sütit csináltam a páromnak édesítővel. Olcsó és finom is.

2 doboz natúr joghurt és egy csomag keksz kell hozzá (nem tudom mennyi én külföldön élek, nálunk más kekszek vannak, de a sima háztartási jó)

kikevered az egyik doboz joghortut édesítővel és vaníliaaromával (mivel a vaniliáscukor cukros). Kóstold közben én ízlelés alapján döntettem el, hogy édes-e. a másik joghurtot kikevered édesítővel és egy kanál cukrozatlan kakaóporral. Ezt szintén megkóstolod, hogy mennyire akarod édesre.

Kirakod a doboz alját kekszel, erre mehet a vaníliás réteg fele. Aztán újabb keksz, rá a kakós réteg fele. Újabb keksz és a tetejére az maradék krém összeöntve és villával márványosra dolgozva. 12 órára a hűtőbe addig jól összeérnek az ízek és a keksz is megpuhul.

Azért írok dobozt, mert azt könnyebb bevinni a kórházba. Illetve a háztartási kekszbe van cukor így azt kalkuláld bele.

2012. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez a recept jól hangzik.. és itthon sem drága a a hozzávaló.. köszönöm szépen :)
2012. márc. 19. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

sztem valamilyen citromos tejszínes túrós joghurtos zselatinos süti

kekszben is rengeteg a szénhidrát, és lehet egyszerre nem fogyaszthat 30-50 mg-nál többet!

2012. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!