Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valami titka, hogy hogyan...

Van valami titka, hogy hogyan vágjam 3 felé a kisült piskótát, vagy leginkább gyakorlat kellene hozzá? Mert elég rondán szokott sikerülni.

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Cérnaszállal próbáld meg. A két mutató ujjadra rátekered a cérnaszálat, és a rövidebb oldalán próbáld meg elkezdeni.
2012. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vonalzót tekerd be folpackba, ráfekteted a piskótára, és az mellett vezetve a kést már könnyen el tudod szelni.
2012. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak teljesen kihűlt állapotában érdemes felvágni.A férjem vágta már úgy, hogy vékony drótszálat húzott át a bejelölt helyeken. Vagy egy jó nagy késsel, körbe forgatva jelöli a vágás helyét, és úgy szeli át.
2012. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kihűlt tésztát vágj csak fel minden esetben, és akkora késsel, amely átéri a piskótát (nálunk kenyérvágó kés volt régen ekkora). Lassan haladj, mindig nézd a másik oldalt is, és persze próbáld egyenesen tartani a kést :)
2012. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam hogy késsel a teteje alatt kb 1 centivel egyenlő magasságban körbe bemetszem, majd cérnát teszek bele és áthúzom rajta, leszede ezt a felső lapot és újra körbemetszem azonos magasságban a késsel és ismét cárnával elvágom, így szép egyforma lesz.
2012. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én férjem damillal vágja el. de tényleg teljesen ki kell hűlnie, mert melegen széthúzhatja bármilyen trükkös eszköz:)
2012. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyenként szoktam megsütni a torta lapokat pizza formában . Pontosan ezért mert soha nem sikerül szépen vágni : meg még azért is mert igy biztos ,hogy annyi lapom lesz mint amennyit szeretnék és nem esik össze a piskóta amikor kiveszem sütőben. Nekem ez vált be ..
2012. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :)
2012. márc. 22. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!