Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marcipánt hogyan tudok türkiz-...

Marcipánt hogyan tudok türkiz-re festeni?

Figyelt kérdés
Még sosem dolgoztam marcipánnal, de most szeretnék egy tortát csinálni, amit bevonnék türkiz marcipánnal és fekete marcipándíszek lennének rajta. Hogyan lehet a marcipánt festeni? sima folyékony ételszínezékkel ha összekeverem a színeket és hozzáöntöm, összegyúrom, működni fog? Illetve milyen színekből lehetne ezt a két színt összeállítani? Türkiznél kék és zöld-re gondoltam, de a fekete?

2012. márc. 20. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
mandula aroma
2012. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez melyik kérdésre válasz? Mert többet is tettem fel. Türkiz színű lenne a mandula aroma?
2012. márc. 21. 07:35
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, olyan zöldes, türkizes...
2012. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Te egymagad ezeket az árnyalatokat nem fogod tudni elérni.

A türkizt még csak-csak... de a feketét kizárt.


Ha ételfestéket raksz is a natúr marcipánmasszához, gondolj bele hogy fog kinézni. Mintha batikolni akarnál, nem fogja mindenhol egyenletesen beszínezni. Foltos lesz.


Én gyakran dolgozom marcipánnal. Ha színesre van szükségem akkor rendelek, vagy megveszem erre szakosodott cukrászüzletben. Sokkal egyszerűbb mint utána bosszankodni hogy nem az sikerült mint amit akartam.


Innen szoktam rendelni:


[link]

2012. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ételfestékkel szoktam. De a mandulaaroma is jó ötlet. Az előttem szóló valamit nagyon rosszul csinálhatott, mert nekem mindig egyenletes,szép színű. Tovább kell gyúrni és egyenletes lesz. Ki is tudod keverni a türkiz színt.
2012. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat. a fekete színről azt hallottam, hogy széntablettát szétmorzsolok kis vizet teszek hozzá és úgy keverem a marcipánhoz. ez lehet jó?
2012. márc. 21. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!


Az 5-ös válaszolóhoz lenne kérdésem:


Kb. mennyi ideig gyúrogatod míg egyenletes szép erős színt kapsz?

A türkiz színt te hogyan érnéd el?

És a feketét szerinted hogy csinálja meg házilag? Koromfeketét nem pedig szürkét?

2012. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kék+zöld= türkiz. Feketét valóban széntablettával csináljuk. Kb 2 percig gyúrom
2012. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2012. márc. 29. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!