Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott bébirépa és...

Fagyasztott bébirépa és zöldbab mix-et vettem, mit készítsek belőle?

Figyelt kérdés
Ti hogyan készítitek el a zöldségeket? Valami egytálasra gondolta, de hús ne legyen benne...
2009. jún. 13. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én specialitásomnak nincs neve, csak vizitúra ételnek hívjuk, mert akkor kezdtük el csinálni, amikor abból kellett főznünk, amink van.

Szóval, ami kell hozzá hagyma, fűszerek és zöldség, ha lehet hüvelyes (borsó, zöldbab, bab.)

Megdinsztelem a hagymát és ráteszem a borsót és/vagy zöldbabot, és a többi zöldséget (ami lehet mirelit vagy konzerv, vagy friss) és sóval, majorannával, bazsalikommal párolom.

Amikor már majdnem kész, öntök hozzá bort, hogy járja át.

A végén vagy paradicsomszósszal, vagy joghurttal (tejföllel) főzöm össze, és ízlés szerint még ízesítem borssal, cukorral, kakukkfűvel, oregánóval...vagy amivel jólesik.

Ha van otthon kukorica, vagy cukkini az is mehet bele, de ha hússal szeretnéd azt is elbírja. Szalonna, kolbász, virsli sem rontja el. ..

A hozzávalókat úgy kombinálod, ahogy jólesik. Ha mirelitból és vagy konzervből van, akkor max 20 perc alatt egy laktató egytálételt varázsolhatsz.


Üdv!

2009. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vajon megpárolod a zöldségmixet,ha van még tegyél bele mást is. Pl. gomba,borsó. Befüszerezed,én mindenfélét rászoktam boritani amit találok,majd felöntöd tejszinnel. Rizzsel tálalod.
2009. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!