Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó csokitorta receptet szeretn...

Jó csokitorta receptet szeretnék, ismer valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék, ami nem tól tömény, a tészta puhat és csokiból készült, a krém pedig lehetőleg tejszínes. Szóval valami hagyományos. nem találok ilyen receptet, mindegyik túl van komplikálva, vagy kakaóból készül.

2012. márc. 24. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy lábosban olvassz fel egy tábla étcsokit 1 deci meleg tejszinben, adj hozzá 10 deka vajat, 2 ek mézet, 1 ek kakaóport, 1 ek barnacukrot, ha kihűlt 4 tojás sárgáját,jól keverd el kanállal, utána 15 deka réteslisztet fél sütőporral és késhegynyi szódabikarbónával elkeverve, majd a 4 tojás felvert habját. Sütőpapírral bérlelt tepsiben süsd meg túpróbáig, kb 15 perc közepes lángon.

Ha kihűlt vágd ketté és kend meg a krémmel. Én csokit szoktam olvasztani tejszinben, majd ha kihűlt jól felverem habverővel és adok hozzá keményre vert tejszinhabot is, ezt kicsit lágyítja az ízét, de lehet kávékrémmel is tölteni, vagy tetszés szerint bármivel.

2012. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. márc. 24. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, én sima vizes piskótát szoktam sütni a tortalapnak, csak kakaóval,

krémnek pedig ezt próbáld ki, hát nincs rá szó, olyan finom:

[link]


:)

2012. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!